poniedziałek, 3 maja 2021

Skrzyszów - Niedomice

Ostatni już dzisiaj mecz i kolejny w gminie Skrzyszów do której przyjechał ostatni zespół ligowej tabeli Unia Niedomice. Jak już wspomniałem chciałem osobiście zobaczyć w akcji zespół gości i ocenić ich styl, poziom i czy ich pozycja w tabeli rzeczywiście odzwierciedla to co drużyna prezentuje na boisku. Mecz już zakończony i po stronie Skrzyszowa widnieje liczba 5 a po stronie Niedomic 2. Pierwsza część meczu o wiele lepsza w wykonaniu obu zespołów i na tablicy wyników mógł widnieć nawet wynik 2:2, gdyby świetnie wykonany rzut wolny przez zawodnika z Niedomic trafił w okienko a nie zatrzymał się na poprzeczce. O meczu praktycznie przesądziły dwie minuty w których to gospodarze zdobyli dwie bramki. Potem po jeszcze jednej dołożyły solidarnie oba zespoły i końcowy wynik 5:2. Na uwagę zasługuje ciągle znakomita dyspozycja kolegi Marcina, który znany wszystkim jest jako „gąska”, który ustrzelił w tym meczu hat – tricka. Gratulacje.

Goście zagrali całkiem przyzwoicie, ale to rzeczywiście za mało na te czołowe zespoły Okręgówki. Jeszcze mała uwaga. Przez pierwsze 15 minut zawodnicy z Niedomic koncentrowali się na sędziowaniu zamiast grać w piłkę, gdy przestali wreszcie komentować każdą decyzję arbitra, to ich gra zaczęła nabierać rumieńców i mogła się podobać. Może to jakaś recepta? Zrobiłem przegląd wyników i 5:0 Metalu Gawro Tarnów ze Skalnikiem na ich terenie robi spore wrażenie. W Okręgówce Zbylitowska Góra – Żabno 8:5 (co tam się działo?), Gromnik – Wisła Szczucin 6:2. Gromnik to najlepiej piłkarsko prezentujący się zespół jaki do tej pory widziałem. Szkoda, że Dunajec Zakliczyn tak daleko odskoczył. No i w „A” -klasie bardzo zastanawia wynik Pogorii Pogórska Wola – Olszynka Ołpiny 1:5?