niedziela, 26 maja 2019

Z płyty boiska 258


Dzisiejszy mecz w Woli Rzędzińskiej to potyczka dwóch spadkowiczów z IV Ligi, dwóch uznanych firm: Wolani Wola Rzędzińska oraz Tuchovi Tuchów. Tak naprawdę Wolania nie miała prawa spaść w poprzedniej rundzie do Okręgówki a jednak stało się to faktem. Trochę inaczej jest z Tuchovią, bowiem to zespół często awansujący jak i spadający. Ekipa za mocna na Okręgówkę a zbyt słaba na IV Ligę. W obecnym sezonie przyszło im grać w bardzo mocnej Klasie Okręgowej, rywalizując z kilkoma znakomitymi zespołami w dodatku na obcym boisku. Wolania to zdecydowanie zbyt mocny zespół na Okręgówkę i już zapewniła sobie powrót do wyższej ligi. Awans to awans i gratulacje się należą. Ja jednak muszę pogrymasić. Można by równie dobrze założyć koszulki z napisem, nie powinniśmy spaść z IV Ligi.
Tuchovia nie walczy ani o awans ani też nie grozi im spadek, dlatego dzisiejszy wynik tutaj nikomu tak naprawdę nie szkodzi, ani zespołom walczącym o drugą pozycję ani tym walczącym o utrzymanie. Mam tylko nadzieję, że w kolejnych meczach dzisiejsi aktorzy nie ułatwią żadnemu zespołowi utrzymania się w lidze i grać będą do końca a duchu FAIR-PLAY. Ładna pogoda, dwie dobre drużyny, więc liczymy na ciekawy, otwarty i radosny futbol. Napisałem to przed meczem.

Teraz już po nim mogę wszystko potwierdzić. Był to rzeczywiście otwarty i radosny futbol. Wynik 5:4 doskonale odzwierciedla to co działo się na boisku. Wynik otworzyła Wolania i wydawało się, że wszystko mają pod kontrolą. Nic bardziej mylnego. Tuchovia szybko odpowiedziała a gdy filar i bardzo mocny punkt obrony gospodarzy bardzo szybko dorobił się dwóch żółtych kartoników i musiał opuścić plac gry w bardzo szybkim tempie zrobiło się 1:4. Dla wielu z nas było to lekkim szokiem. Drużyna pokazała jednak charakter i po przerwie ruszyła do ataku i zrobiło się 5:4 i tak już zostało do końca. Dla kibiców był to bardzo dobry i ciekawy pojedynek. Gratulacje należą się obu zespołom. Goście bez wątpienia mogą czuć lekki niedosyt. Prowadzić 4:1, grać w przewadze i przegrać?  Taka jest właśnie piłka. Murawa do meczu znakomicie przygotowana. No i sędziowanie. Było bardzo dobre. Teraz już skupiam się na meczu MŚ U-20.    

2 komentarze:

  1. Dziękuję Heniu za to ,że podszedłęś do mnie pogadać , choć miałeś lepszą pozycję do robienia fajnych zdjęc. Pogadaliśmy i co ? Znowu mamy to samo zdanie . A inni co mogliby decydowac o przyszłości naszego podokręu? Nie ma ich na dzień dzisiejszy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dobrze wiesz, że zawsze chętnie dyskutuję z kimś kto się zna na rzeczy. W wielu sprawach się różnimy, ale i w wielu mamy podobne lub takie samo zdanie. Najważniejsze, aby rozmawiać, spierać się, aby ostatecznie osiągać konsensus. Jeszcze gorzej, gdy nie ma kto i z kim dyskutować. Gdy w ogóle nikt nie podejmuje tematu, tylko czeka nie wiadomo na co. Dziękuję i pozdrawiam.

      Usuń