sobota, 18 maja 2019

Z płyty boiska 254


Nie popełnię chyba żadnej gafy, gdy powiem, że Szynwałd jest już jedną nogą w „Okręgówce”. Właśnie byłem świadkiem ich kolejnego zwycięstwa tym razem nad drużyną Koszyc Wielkich w stosunku 4:1. Ta wygrana bardzo ich przybliża do upragnionego awansu. Ja przynajmniej im tego z całego serca życzę. Już pisałem, że to klub, w którym niemal wzorowo prowadzona jest praca z zespołami młodzieżowymi. Podobnie jest i w przypadku zespołu seniorów. Trener Marek ma bardzo ciekawy zespół, w którym doświadczenie miesza się z młodością i przynosi to bardzo dobry skutek. Gratulacje Panie Trenerze. Z przyjemnością oglądałem to dzisiejsze spotkanie.
Dobry poziom i to z obu stron. Koszyce choć przegrały nie mają się czego wstydzić. Grali bardzo ambitnie prezentując dobry poziom. Stracili dwie bramki albo inaczej, sami strzelili sobie dwie bramki. No, cóż i tak się zdarza. Skłamał bym gdybym powiedział, że gospodarze nie mieli innych okazji do zdobycia bramki. Tak czy owak było to bardzo dobre widowisko, do którego dostosował się sędzia główny. Młody arbiter z dużym potencjałem, oby tak dalej. Trudno byłoby mi znaleźć jakikolwiek błąd z jego strony w ciągu tych 90 minut. Być może dostrzegł coś obecny na meczu obserwator? Na uwagę zasługuje jeszcze znakomicie przygotowana do zawodów murawa. 

Drobna uwaga w temacie mojego wpisu o likwidacji OZPN- ów a konkretniej o budowie nowego pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Woli Rzędzińskiej. Pisząc ten tekst myślałem, że ktoś zmartwi się faktem i podejmie jakąś dyskusję, jak to będzie bez OZPN-u, kto będzie prowadził rozgrywki itd., a tu komentarze poszły w kierunku, dlaczego w Woli Rzędzińskiej a nie w Koszycach czy Zgłobicach czy też o nierównym dotowaniu klubów w Gminie Tarnów. Szanowni Państwo. Cieszmy się z tego, że będzie taki obiekt. Nie bądźmy zazdrośni i pazerni. Doszukujmy się w tym wszystkim przede wszystkim dobra i pozytywnych stron. Przecież równie dobrze w ogóle takich obiektów można by nie robić. Wójtowie czy Rady Gmin zawsze mogą powiedzieć, że ważniejsze są Szkoły, chodniki, drogi… Co do finansowania klubów z budżetu Miast czy Gmin oraz jak te fundusze są wykorzystywane porozmawiamy szerzej innym razem. 

I jeszcze jedna uwaga. Chcę w tym miejscu podziękować prowadzącym "Niższe Ligi TOZPN", za szybką reakcję i usunięcie ze swojej strony filmiku z jakiegoś meczu. Nie promujmy chamstwa czy wulgaryzmów. Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz