niedziela, 19 maja 2019

Z płyty boiska 255


Trwa zacięta walka o drugie miejsce w tarnowskiej Okręgówce. Zawsze jest jakaś szansa, że być może z drugiego miejsca będzie można uzyskać awans.  Jak nie bezpośrednio, to z jakiegoś barażu. Wiemy, że od nowego sezonu do IV Ligi doszlusuje do naszej grupy Termalica II Bruk Bet Nieciecza a z tym związane są różne możliwe warianty. Przerabialiśmy już to niejednokrotnie. Tym drugim miejscem zainteresowany jest Metal Gawro Tarnów, Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska i chyba jeszcze ciągle Gromnik. Pojechałem zobaczyć Metal Gawro Tarnów w konfrontacji z zespołem Pogórze Pleśna. Sprawiła to również dogodna pora meczu, bo można jeszcze obejrzeć jakieś inne ciekawe zawody jak chociażby Derby Gminy Skrzyszów.
Tam trwa interesująca walka o utrzymanie się w tej klasie rozgrywek. Pogórze Pleśna również nie jest całkiem bezpieczne, więc można było liczyć na twardą i nieustępliwą walkę od początku do końca meczu.

Rzeczywiście walka trwała przez cały mecz z której zwycięsko wyszli gospodarze. Zagrali dobrze taktycznie, broniąc się niemal przez cały mecz. Szczęście także dzisiaj było przy nich, bowiem przypadkowa ręka w polu karnym zamieniona na bramkę niejako ustawiła mecz. W drugiej połowie strzelony drugi gol jakby przesądził o losach meczu i nie zmienił tego nawet fakt gry zawodników z Tarnowa przez końcowe 20 minut w przewadze po wykluczeniu z gry zawodnika gospodarzy. Ataki gości były bardzo chaotyczne a gospodarze umiejętnie się bronili i mogli pokusić się nawet o podwyższenie wyniku na 3:0. Zawodnik gospodarzy chyba już widział piłkę w siatce i trafił w słupek a to przecież nie bramka. To nie był dzień Metalu Gawro Tarnów. Chyba nie obrażę arbitra głównego stwierdzeniem, że nie był to także jego dzień. Tak Metal Gawro Tarnów jak i tego sędziego stać na dużo więcej. Dla gospodarzy to znakomity wynik, który przybliża ich do utrzymania się w tej klasie rozgrywek. Gratulacje za dzisiejszą twardą i męską grę z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Jak będzie dzisiaj w Zbylitowskiej Górze czy Ładnej? 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz