sobota, 10 lutego 2018

Skrzaty w Skrzyszowie

Kolejny weekend i kolejne Halowe Turnieje. Dzisiaj do Skrzyszowa zawitała Grupa Skrzatów. Samo wejście na piękną Halę Sportową i zobaczenie aż tylu młodych adeptów piłki nożnej wzbudza w człowieku ogromną radość. Turniej przebiega bardzo sprawnie. Niestety panująca grypa dała podobno o sobie znać, dlatego  nie wszystkie drużyny zdołały na Turniej dotrzeć. Wszystkie ekipy znakomicie się prezentują. Poziom w tych zawodach nie ma większego znaczenia, nie mniej jednak już na tym etapie można zauważyć, które drużyny trenują więcej czy od dłuższego czasu. Jak już wspomniałem, bardzo ładna Hala Sportowa w Skrzyszowie, mnóstwo zawodników, rodziców, trenerów. Piłce nożnej w żadnym razie nie grozi upadek. Może wśród tych zawodników są potencjalni reprezentanci Polski a jeżeli nie, to przynajmniej zawodnicy Termalici Bruk-Bet Nieciecza, w której obecnie trudno będzie się dopatrzeć naszego rodzimego grajka.
Z drugiej strony trudno się dziwić, bo niby skąd brać w naszym kraju dobrych zawodników. Nawet jak się trafi to jego warunki finansowe są zbyt wygórowane i nieadekwatne do prezentowanych umiejętności. Już jutro w Niecieczy dojdzie do bardzo ważnego meczu, którego absolutnie nie można przegrać.  

W najnowszej i poprzedniej gazetce „futbol małopolski” można przeczytać o znakomitej sytuacji Podokręgów MZPN w Krakowie. Wszyscy na wielkim plusie w bilansie końcowym 2017 roku. Niektóre Podokręgi rozdają komputery, laptopy. Jestem pełen podziwu i uznania dla tak znakomicie prowadzonej gospodarki finansowej. Może jednak z tego wynikać, że te wszystkie opłaty jakie nakłada się na kluby są zbyt wysokie i należałoby je zdecydowanie obniżyć. Kluby z oszczędności same sobie kupią niezbędny dla nich sprzęt. Po co Podokręgom tak ogromne wpływy? Najbardziej cieszy mnie znakomita sytuacja finansowa jeszcze niedawnych ( według mnie nadal tarnowskich ) Podokręgów.  Wielki szacunek. W podsumowaniu Prezes  Ryszard  Niemiec  stwierdził,  „że potwierdziła  się idea,  aby podokręgi  były  na  własnym rozrachunku.  Liczby za  tym przemawiają,  roczne oszczędności  Brzeska, Bochni oraz Żabna wynoszą około 150 tysięcy złotych. Tamto rozwiązanie było anachronizmem” - koniec cytatu. Nic dodać nic ująć. Raz jeszcze serdeczne gratulacje. Trzeba tylko mieć na uwadze, że z tej nadwyżki trzeba jeszcze „żyć” przez kilka miesięcy. Nie wiem, czy Prezesi Podokręgów pobierają wynagrodzenie czy  „Prezesują” bez grosza zapłaty? Czy należycie opłacają jakiegoś pracownika? Czy odprowadzają składki na ZUS? Są jeszcze inne niuanse, jak chociażby w Żabnie, ale o nich już nie będę wspominał. Taki krezus finansowy jak MZPN w Krakowie zwykle wykazuje bilans ujemny na koniec roku a tu masz, Podokręgi na tak ogromnym plusie i to po półrocznej działalności? Mirek na Prezesa MZPN-u!

Jeszcze jeden temat. Znalazł się jakiś "uczciwy, życzliwy" donosiciel i skierował na Policję donos o rzekomych nieprawidłowościach w finansach w Klubie "Unia" Tarnów. Mało mają kłopotów i jeszcze im tego tylko trzeba. Nie bardzo rozumiem, jak można uruchamiać całą machinę kontrolną opierając  się na donosie? W taki sposób to można każdego człowieka niemal zniszczyć. To obrzydliwe. Zrozumiałbym donos gdyby dotyczył na przykład przemocy w rodzinie czy  maltretowania zwierząt i to pod warunkiem, że miałbym innego lub kilku świadków. Taki donos z tak niskich pobudek jest niegodny człowieka. Pamiętajcie, że trzeba będzie kiedyś się z tego draństwa rozliczyć.

W tym momencie zakończył się konkurs skoków na Olimpiadzie. Polacy  mogli zdominować ten konkurs, ale niestety... Dlatego Sport poprzez fakt, że jest tak nieprzewidywalny jest zarazem tak piękny.   


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz