niedziela, 25 lutego 2018

Bieżące sprawy!

Kończą się Igrzyska Olimpijskie i chyba to dobrze. Kiepskie godziny do oglądania a i oglądać właściwie nie było czego. To chyba pierwsza taka Olimpiada która przeszła niemal zupełnie obok mnie i nie tylko obok mnie jak można było zobaczyć. Kibiców to tam zbyt wielu nie było. Może Koreańczycy są mądrzejsi od nas? Będą oglądać jakąś dziwną reprezentację Rosji, pod jakąś dziwną flagą, której tak naprawdę nie powinno tam być? Będą oglądać i podniecać się zwycięstwami astmatyków z Norwegi? Ja jeżeli już oglądam obecny sport to zupełnie bez emocji. Wyniki są chyba teraz najważniejsze dla firm farmaceutycznych. MKOL tylko udaje, że przestrzega zasad i reguł a tak naprawdę pierwsze skrzypce grają politycy i pieniądze. 

Za nami kolejna runda rozgrywek w Ekstraklasie. Potwierdziły się moje przypuszczenia, że trener Zieliński zaliczy udany strat. Stało się to za przyczyną i z pomocą zawodnika drużyny gości. Trzy punkty jednak zostały w Niecieczy. Czy one okażą się zbawienne? Podtrzymuję swoje zdanie, że lepiej zostać w domu i iść na spacer niż przeżywać takie katorgi i to jeszcze za własne pieniądze. Apel o kibiców nie przyniósł żadnego odzewu, bo przynieść nie mógł. Jeżeli w kolejnym meczu drużyna Termalici wywiezie 3 punkty ze słabego Gdańska i zyska kolejne 3 u siebie będzie to znaczyło, że coś drgnęło w przeciwnym razie wszystko wróci do normy. W Krakowie odbył się kolejny plebiscyt na najlepszego zawodnika i trenera Małopolski. O zwycięstwie decydowały głosy czytelników gazety całkowicie nie z mojej bajki, dlatego pozostawię to bez komentarza. Jest tyle innych polskich gazet?  

Co tam w polityce? Ano, też jest wesoło. PO ma konwencję na której dumają bidulki jakby tu przejąć władzę zanim większości z nich nie pozamykają. Zlikwidują CBA, zlikwidują IPN, będą burzyć pomniki smoleńskie. Nie powiem, że wszystko co robi PiS i obecny Rząd mi się podoba, ale to co wyprawia totalna opozycja to już przechodzi ludzkie pojęcie. Jak tacy ludzie mogli rządzić Polską przez 8 ( słownie: osiem ) lat? Nigdy więcej!!! Zastanawiam się tylko kiedy obecna władza zdelegalizuje tą antypolską organizację. Żydzi się oburzają bo nagle po tylu latach wreszcie znalazł się mądry, który powiedział trochę prawdy. Niemcy się oburzają bo po tylu latach wreszcie znalazł się mądry, który upomniał się o reparacje wojenne. Tak trzymać i nie ustępować na krok. Jesteśmy niemałym, dumnym narodem leżącym w sercu Europy. Silna gospodarka i silna armia to są atrybuty z którymi liczą się możni tego świata. Dlatego rozwijajmy gospodarkę i budujmy silną armię. Wolność nie jest dana raz na zawsze.

Poprawność polityczna nie pozwala powiedzieć wielu politykom prawdy. Ja nie mam takiej obawy. Spieprzajmy z tej UE póki jeszcze można ( z takiej Europy ). Historia niczego nas nie nauczyła. W Unii Europejskiej mówi się coraz częściej o wartościach. Jakie to wartości? Multi-kulki, gender, adopcja dzieci przez chorych ludzi, eutanazja. Teraz człowiek przypisuje sobie prawo do aborcji, prawo do "swojego brzucha", prawo do małżeństwa homoseksualnego, prawo do posiadania dziecka z próbówki, prawo do wszelkiej tolerancji i nawet najgłupszych zachowań. Czy to jest prawo? A gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla prawa Bożego? Mieszkańcy Europy wyrzekają się swoich korzeni. Odchodzą od wiary. W miejsce chrześcijaństwa przyjdzie inna "ulepszona" religia. Mamy to jak w banku! Zatęsknimy jeszcze my lub niestety nasze dzieci za tym co było.

Na niższych szczeblach władzy też nudno nie jest. Pan Prezydent Miasta Tarnowa dostał nawet jakąś nagrodę za dynamiczny rozwój Tarnowa. Tylko pogratulować. Mnie cieszy fakt, że w Woli Rzędzińskiej powstanie już wkrótce pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Mam tylko nadzieję, że rzeczywiście będzie to boisko pełnowymiarowe, ale Pan Wójt Gminy Tarnów zwykle jak się za coś bierze to robi to z głową. Zastanawiam się w tym momencie, dlaczego Pan Wójt Grzegorz Kozioł nie startuje na stanowisko Prezydenta Miasta Tarnowa. To z długiej listy chętnych byłby jedyny sensowny kandydat. Miasto zyskałoby prawdziwego fachowca, który jest konieczny na ten nadchodzący bardzo trudny czas. Jeżeli te najbliższe lata zostaną stracone, Tarnów już się nie podniesie. Mam nadzieję, że mieszkańcy Tarnowa nie dadzą się więcej nabrać na spadochroniarzy czy "geniuszy" serwowanych przez Kraków. W Polsce jest obecnie tylko jedna siła, która może nadal zmieniać kraj. Dobrze byłoby tym razem postawić na właściwego konia. Ta ostatnia dekada została dla miasta zupełnie stracona.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz