sobota, 3 lutego 2018

Kogel - Mogel...

Zgodnie z obowiązującą od sierpnia nowelizacją, zakaz sprawowania funkcji członka zarządu związku sportowego lub organów kontroli wewnętrznej związku obejmuje byłych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa państwa PRL, o których mowa w art. 5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 roku. Szczerze mówiąc nie wiem, czy obowiązuje to także Zarządy MZPN w Krakowie czy TOZPN w Tarnowie? Z tego co mi wiadomo nikt nie składał oświadczenia lustracyjnego a chyba ktoś by się załapał pod ustawę. A może nie?

Decyzją Zarządu MZPN z 14 grudnia 2017 roku zawieszone zostały Halowe Mistrzostwa Małopolski kobiet we wszystkich kategoriach wiekowych - seniorek, juniorek starszych, juniorek młodszych, młodziczek, orliczek i żaczek. W związku z wycofaniem się wielu drużyn i protestami dotyczącego podziału na grupy, odwołane zostały wszystkie zaplanowane turnieje eliminacyjne. Przez tyle lat wszystko znakomicie funkcjonowało, teraz nagle oklapło. „Fachowcy” twierdzą, że nie ma ludzi niezastąpionych. Czyżby?

Będzie jeden projekt jednego stadionu miejskiego w Tarnowie, a nie dwóch. Według założeń miasta, stadion ma być co najmniej dwufunkcyjny : żużlowo-piłkarski z możliwością organizowania koncertów. Wciąż nie ma przetargu na remont stadionu. Miasto tłumaczy, że postępowanie będzie rozpisane, gdy dzierżawca, czyli spółka żużlowa zwolni obiekt. Tymczasem ta deklaruje, że stanie się tak, gdy zobaczy projekt dwóch stadionów, a nie jednego. Sytuacja jest więc, póki co, mocno patowa i rozwiązania nie widać. Będzie jeden projekt, ale czy stadion będzie? Kiedyś, kiedyś pewnie będzie. Moim zdaniem należy z ostateczną decyzją poczekać do końca roku. Być może nowe władze będą miały inne spojrzenie. Spora wina leży po stronie władz żużlowych jak i piłkarskich. Ten stadion już od bardzo wielu lat nie nadaje się ani na rozgrywki żużlowe ani piłkarskie. Gdyby Komisje Licencyjne działały  należycie ten problem mógł już zniknąć. Podobnie jest w przypadku stadionu w Nowym Sączu. Drużyna która uzyskuje awans a nie spełnia wymogów nie powinna awansować. Od wielu lat wszyscy doskonale znają wymogi licencyjne. Tylko zdecydowana postawa związana z zamknięciem stadionu lub cofnięciem licencji determinuje do konkretnych działań. A jak to działa? Jakieś wypożyczenie stadionu, warunkowy odbiór, potem następny itd. Skąd my to znamy?

Ostatnio było i jest bardzo głośno o wyprawie na Nanga Parbat. Prezydent chce czy już przyznał jakieś ordery. Minister Sportu ( my wszyscy ) finansował akcję ratunkową. Coś mi tutaj nie pasuje! Jeżeli ktoś tak bardzo pragnie igrać ze śmiercią, to bardzo proszę. Wolna wola, tylko dlaczego potem to my wszyscy musimy ponosić tego koszty. Tak naprawdę, czym oni się różnią od zwykłego śmiertelnika codziennie wstającego do roboty? Wielcy bohaterowie. Miliony ludzi codziennie tyrających w pracy, potem w domu przy garach, dzieciach, sprzątaniu, praniu są po stokroć większymi i autentycznymi herosami. Nawet nie wspominając o tych, którzy opiekują się ludźmi niepełnosprawnymi. Ci dopiero są prawdziwymi gigantami. Nie słyszę nic o orderach dla nich ani o przyznawanych specjalnych rentach.

Bardzo gorący temat Ustawy IPN i wielkiego oburzenia Izraela i Żydów. W całej rozciągłości wspieram i popieram działania Rządu. Najwyższy i jedyny czas na zakończenie tego poniewierania Polską. Podnosimy się z kolan aby już wkrótce stanąć na własnych nogach. To jest tym bardziej trudne, gdy ma się we własnym kraju idiotyczną totalną opozycję czy ludzi pokroju Tuska czy Wałęsy. Skąd taki larum? Może stąd, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Może zwietrzyli, że zamknie im to drogę do ubiegania się o majątki. Swoją drogą trzeba w końcu raz na zawsze zamknąć ten temat. Spierniczyli przed wojną, pozabierali majątki a 70 lat po wojnie domagają się jego zwrotu. To przez te 70 lat nikt nie uświadomił zachodowi i USA że żydowska wersja historii Polski nie jest jedyną prawdziwą. Przyszedł w końcu czas abyśmy sami zaczęli dbać o nasze interesy. Dosyć okradania i poniewierania polskim narodem. 

Wkrótce przedstawię wiele interesujących spraw, które powinny zainteresować przynajmniej większość działaczy. Otrzymałem już decyzję z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa w sprawie zaskarżonej Uchwały Kompetencyjnej Zarządu MZPN w Krakowie. Jest bardzo interesująca. W tarnowskim Związku też dzieje się wiele ciekawego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz