sobota, 22 września 2018

Z płyty boiska 208


Kolejny mecz Wolani i kolejny wygrany. Mimo wszystko nie jestem do końca przekonany do tej gry. Pierwsza połowa, która powinna się zakończyć wynikiem ( powiedzmy ) 6:1, kończy się 3:0. Zawodnicy marnują 100% sytuacje do zdobycia bramki niemal na zawołanie. Gospodarze praktycznie tylko biegali po boisku mało kiedy dotykając piłki. Wydawać by się mogło, że druga połowa będzie już tylko spacerkiem i taka też była do wyniku 5:0. Po tym jakby nie chciało się już gościom grać a tak nie powinno i nie może być. Zawodnicy z Ładnej do samego końca bardzo ambitnie dążyli do zmiany wyniku i po części się im to udało. Zdobyli dwie bramki. Dobrze się stało, że obie strzelił profesor Grzesiu Jasiak. To wielka historia klubu z Woli Rzędzińskiej. Wielki szacunek i uznanie.

Innym pozostaje fakt, ze czterech zmienionych po przerwie zawodników nie wniosło jakiegoś szczególnego wzmocnienia, ale bardzo dobrze, że trener nie pilnuje wyniku za wszelką cenę i pozwala grać młodym zawodnikom. Obiekt do meczu przygotowany bardzo dobrze. Do sędziowania również nie mam większych uwag. No może poza bramką na 5:0 z ewidentnego spalonego. Było to o tyle trudne do wychwycenia, bo działo się blisko sędziego asystenta. Ja będąc po drugiej stronie miałem tę sytuację jak na dłoni. Gdyby to była bramka na 1:0? Tak czy owak zwycięstwo zespołu z Woli Rzędzińskiej nie było zagrożone ani przez chwilę. Zawodnicy Ładnej przegrali z zespołem lepszym, ale za wolę walki do samego końca należą im się słowa uznania.


7 komentarzy:

 1. Widze ze juz zaczęła się kampania wyborcza
  http://sportowetempo.pl/strefa_blogu/blog/30/49489_RYSZARD_NIEMIEC_Od_wielu_lat_kasa_mnie_po_nogawkach_jako_dzialacza_pilkarskiego_przedstawiciel_prowincjonalnego_kundlizmu

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za info. Już się z tym zapoznałem. Na razie jestem w ciężkim szoku. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. W ciezkim szoku ? A skąd on się wziął Prosze Pana ? Felietonista Niemiec po raz kolejny zmiażdżył Pana , panie kolego . I jak czytam jego felieton nie musiał sie zbytnio wysilać . Spójrz Pan realnie na to co Pan robił i robisz ! I nie gadaj pan ,że uczciwość ma tu decydujące znaczenie. Rób Pan sobie te zdjęcia z wiejskich lig i ciesz sie Pan ,że ktos Panu założył bloga i powiedział jak go prowadzić . ... Jak można byc takim nierozumnym....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowieku!Użyj wreszcie swojego rozumu i daj sobie spokój. Ile razy mam prosić, omijaj mojego bloga szerokim łukiem. Czy to takie skomplikowane? Po za tym podpisz się wreszcie, nie tylko ja chciałbym wiedzieć z kim mam do czynienia. Pozdrawiam.

   Usuń
 4. Widzę że na informacje z wiejskich boisk jest zapotrzebowanie nawet " niezależnej elity" rodem z Trybuny Ludu. Pozdrawiam prowadzącego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki mnie centrala jest na bieżąco ( jak chyba nigdy dotąd )z tym co dzieje się na tarnowskich boiskach. I to chyba dobrze. Nie wiem tylko, co Pan niezależny ma do wiejskiej piłki? To tutaj jest to wszystko co najważniejsze w polskiej piłce a nie na Wiśle czy Termalice. Ja upodobań nie zmienię. Dziękuję Panie Pawle i również pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń