poniedziałek, 28 stycznia 2019

Mistrzostwa Powiatu Dąbrowskiego


Trudno jest w domu wysiedzieć, gdy ciągnie człowieka do ludzi i do piłki, pomimo, że to przecież ciągle zima. Wczoraj w Tarnowie w hali PWSZ wspaniała impreza Memoriał Krystiana Popieli a dzisiaj w Dąbrowie Tarnowskiej w hali sportowej im Agaty Mróz Olszewskiej Finał Halowych Mistrzostw Powiatu Dąbrowskiego. To świetnie zorganizowany dwudniowy turniej. Wczoraj eliminacje a dzisiaj finały. Regulamin został tak skonstruowany, aby i w dzisiejszych zawodach również nikt nie przyjeżdżał na jeden czy dwa mecze. Można było naprawdę nagrać się do woli. Boisko zostało powiększone, bramki 5 na 2 metry. Zobaczyłem przynajmniej po jednym meczu każdej z występujących drużyn. Mecze były bardzo zacięte, momentami nawet za bardzo.

Dla jednej z ekip zakończyło się to chyba wykluczeniem z rozgrywek. Szkoda, że niektórych zawodników ponoszą aż takie nerwy i nie potrafią ich w porę okiełznać, tym bardziej, że tak naprawdę nic takiego szczególnego się nie wydarzyło. Typowa twarda walka o piłkę. Sędziowie mają trudne zadanie, zwłaszcza, gdy jedna z drużyn gra bardzo agresywnie, nawet czasami brutalnie. Dla mnie bardzo ważnym było spotkać się z działaczami, trenerami i porozmawiać na różne tematy. To jest także powodem moich częstych wyjazdów na mecze czy inne sportowe i ciekawe wydarzenia. Z satysfakcją mogę powiedzieć, że odwiedziłem już sporo miejsc i nigdzie nie spotkałem się z jakąkolwiek niechęcią. Bardzo dziękuję.

Jak mogłem zobaczyć zawody wygrał zespół: Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska. Serdeczne gratulacje. Bardzo dobrze zaprezentowała się również drużyna Panów z Dąbrowskiego Towarzystwa Sportowego. Jak więc możemy zauważyć Dąbrowa Tarnowska ma wszelkie atuty, aby występować w IV Lidze. Ładne miasto, stadion, dobra murawa, trybuna, nowo oddany obiekt z zapleczem socjalnym, hala sportowa, basen, hotel, oddani działacze i chyba przychylne władze samorządowe. Trzeba tylko zbudować zespół, który poradzi sobie w tej klasie rozgrywek. Jestem przekonany, że to się wkrótce uda. Wydaje się, że na właściwe tory wróciło szkolenie młodzieży a to chyba najważniejszy element w tej układance.
 


    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz