sobota, 26 stycznia 2019

I Memoriał Krystiana Popieli


W dzisiejszy sobotni dzień nie mogło mnie nie być na piłkarskim turnieju Memoriale Krystiana Popieli, który zginął tragicznie w wieku zaledwie 20 lat. Nie miałem okazji poznać Krystiana, ale wiem, że był znakomicie zapowiadającym się piłkarzem. Nic w tym dziwnego, bo to syn bardzo dobrego piłkarza.  Zresztą cała rodzina jest bardzo usportowiona. To właśnie rodzina stanowi trzon zespołu Krystek Team. Turniej zrobiony z wielkim rozmachem z mnóstwem znakomitych drużyn z całej Polski. Miejscem rozgrywek jest Hala Sportowa PWSZ w Tarnowie. Dzisiaj swoje mecze rozgrywali młodzi zawodnicy z rocznika 2007. Takie firmy jak Legia Warszawa, Zagłębie Lubin, Wisła Kraków były gwarantem znakomitych i stojących na wysokim poziomie meczów i takie też były.
Niezwykle rzadko można być świadkiem meczu pomiędzy: Legią Warszawa a Polonią Warszawa a do takiego pojedynku doszło właśnie w Tarnowie. W Wielkim Finale spotkały się zespoły: Stal Rzeszów – Zagłębie Lubin, który zakończył się wynikiem 3:1 dla zawodników z Lubina. Zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Puchar I Memoriału Krystiana Popieli pojechał do Lubina. Serdeczne gratulacje.

Znaczącym i bardzo ciekawym wydarzeniem był mecz pomiędzy zespołami: Krystek Team a Drużyną Gwiazd, w którym wystąpili między innymi Marcin Żewłakow, Marcin Baszczyński, Piotr Świerczewski i wielu innych bardzo dobrych zawodników. Drużyna Gwiazd wyszła zwycięsko z tego pojedynku i muszę uczciwie powiedzieć, że całkiem zasłużenie. I Memoriał Krystiana Popieli miał na celu nie tylko rywalizację sportową, ale również (a może przede wszystkim) upamiętnienie tego młodego piłkarza i bardzo ciepłego, otwartego i uśmiechniętego młodego człowieka, jakim był Krystian, ale chyba, co jeszcze ważniejsze to pomoc innemu bardzo młodemu piłkarzowi, który obecnie potrzebuje finansowego wsparcia w swojej walce o powrót do zdrowia i na boisko. 

Krystek Team powołuje do życia Fundację w tym właśnie celu. Można brać udział w licytacji mnóstwa znakomitych pamiątek, gadżetów, a pieniążki z tego zasilą konto Fundacji. Znakomita impreza upamiętniająca ŚP Krystiana, ale również promująca piłkę nożną jak i nasze miasto. Bardzo dobrze zorganizowana i przeprowadzona. Mnóstwo kibiców po dzisiejszym dniu może być usatysfakcjonowana i opuszczać halę sportową w poczuciu znakomicie przeżytego dnia. Ogromne i szczere uznanie. Mam nadzieję, że dojdzie w kolejnym roku do kontynuacji tej wspaniałej idei. Słowo o sędziowaniu. Najwyższa półka.


     

2 komentarze:

  1. „... Ogromne i szczere uznanie. Mam nadzieję, że dojdzie w kolejnym roku do kontynuacji tej wspaniałej idei. Słowo o sędziowaniu. Najwyższa półka.”

    Dziękujemy!
    Młodzi sędziowie, podpatrujcie - to chyba najlepsza trójka w akcji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Proszę mi wierzyć, od nich można się uczyć nie tylko rzemiosła sędziowskiego ale oddania, kultury osobistej itd...pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń