sobota, 10 listopada 2018

Z płyty boiska 227


Niemal na zakończenie sezonu udałem się w to sobotnie popołudnie do pobliskiego Skrzyszowa. Przyjechał tutaj również zespół Tuchovi Tuchów. Był to bardzo ważny mecz dla obu zespołów.  Zwycięstwo gospodarzy gwarantowało im w miarę spokojny czas na zimowanie, wygrana Tuchovi dawała w miarę dobrą lokatę i nie zbyt wielką stratę punktową do czołówki rozgrywek. Jak się okazało to zawodnicy ze Skrzyszowa zapewnili sobie względny spokój a zawodnicy z Tuchowa raczej już na dobre stracili szansę na włączenie się do rywalizacji o awans. Przed meczem dowiedziałem się, że zespołowi gospodarzy przyjdzie walczyć z trudnym przeciwnikiem w mocno osłabionym składzie. Już po meczu mogę powiedzieć, że właściwie to cały czas ekipa ze Skrzyszowa może grać tak osłabiona.

Był to naprawdę dobry mecz w ich wykonaniu. Gdyby jeszcze była lepsza skuteczność powiedziałbym, że był to bardzo dobry mecz w ich wykonaniu. Niestety, ale nie mogę tego samego powiedzieć o grze ekipy gości. Obie bramki dla gospodarzy padły po ich koszmarnych błędach. Nawet gra przez niemal pół godziny w przewadze jednego zawodnika nie wiele zmieniła w obrazie ich gry. Nie mogę powiedzieć, że Tuchovia nie stworzyła sobie żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, bo takie były, ale tak naprawdę liczy się tylko i wyłącznie to, co znajdzie się w siatce. Normą już w Skrzyszowie jest znakomicie przygotowana murawa do gry. Sędziowanie bardzo dobre. Przed nami już tylko jutrzejsze mecze. Trudno się zdecydować gdzie „uderzyć”? Wydaje się, że najciekawiej może być w Wojniczu, ale czy tak będzie?  

Tuchów ma nową Panią Burmistrz. To młoda osoba a więc pewnie ambitna, pracowita, odważna, mająca wiele dobrych pomysłów. Mam tylko nadzieję, że z należytą uwagą potraktuje SPORT w swoim mieście. To piękne miasto zasługuje na klub z prawdziwego zdarzenia, klub na obecne czasy. Inwestycja w sport, to najlepsza inwestycja w człowieka.

Mam nadzieję, że wszyscy pamiętamy o 100- Leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę, chociażby przez wywieszenie Flagi na każdym domu i klubie. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz