sobota, 24 listopada 2018

X Turniej - "Mikołaj Cup 2018"


Ledwo, co zakończyliśmy rozgrywki na boiskach trawiastych a już rozpoczyna się kolejny sezon rozgrywek i turniejów halowych. Ja miałem okazję i przyjemność zacząć z wysokiego pułapu, bo turnieje organizowane przez Tarnowską Akademię Piłkarską stoją na wysokim poziomie. Tak było i tym razem. Był to już kolejny cykliczny X Turniej Piłkarski „O Puchar Mikołaja”. Rywalizowało ze sobą 12 zespołów w dwóch grupach wiekowych. Po pierwszej serii meczów nadszedł czas na uroczyste otwarcie Turnieju. Wszystkie zespoły ustawiły się w szeregu, po czym nastąpiło uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski. Rok 2018 jest dla naszego kraju rokiem szczególnym, bo to rok odzyskania przez Polskę Niepodległości. To pięknie, że organizatorzy już najmłodszych naszych obywateli uczą patriotyzmu.
Ja z pewnym zdumieniem przyglądałem się jak niektórzy z tych małych chłopców śpiewają wszystkie cztery zwrotki Hymnu. Wielki szacunek. Wstyd się przyznać, ale sam ich wszystkich nie znam. Przy okazji dowiedziałem się, że to nie była jedyna inicjatywa Zarządu, trenerów i rodziców zawodników MUKS TAP Tarnów dla uczczenia tej pięknej i jakże ważnej rocznicy dla naszej Ojczyzny.

Turniej swoją obecnością uświetnił Dawid Krzyżowski, który w kilku pokazach zaprezentował swoje bardzo wysokie umiejętności. Dawid trenuje freestyle football, czyli wykonywanie trików piłką nożną. Naturalnie nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który na zakończenie wręczał wszystkim uczestnikom mnóstwo nagród i prezentów. Wyniki poszczególnych meczów nie były tutaj istotne. Liczył się udział, sportowa rywalizacja, kontakt z rówieśnikami. Na prawdziwą walkę o ligowe punkty przyjdzie czas. Gratuluję pięknej imprezy i dziękuję za zaproszenie. Więcej fotek (o ile zechce) przekażę koledze Bogusławowi.     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz