niedziela, 30 września 2018

Z płyty boiska 211


Na popołudniowy mecz pojechałem także do pobliskiego Skrzyszowa. Już tam chwilkę nie byłem a poza tym chciałem zobaczyć ich dzisiejszego rywala, który ograł ostatnio Metal Tarnów. Czy to był słabszy dzień ekipy kolegi Jakuba czy sygnał o zwyżce formy zawodników Dunajca. Jak było? Po tym meczu mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że akurat dzisiaj rozegrali naprawdę bardzo dobre spotkanie. W ogóle były to świetne zawody i to z obu stron. Mecz szybki i bardzo zacięty. Każda z ekip zdawała sobie doskonale sprawę, że to taki mecz o 6 punktów. Uczciwie mówiąc wynik remisowy byłby wynikiem sprawiedliwym.

Rezultat 4 : 3 dla gospodarzy sporo mówi o tym właśnie meczu. Tak gospodarze jak i goście mieli oprócz tego sporo dogodnych sytuacji do zmiany wyniku. Były parady bramkarzy, żółte kartki i jedna czerwona. Zastanawiam się tylko tak na koniec, czy aby niektórzy zbyt dużo nie wymagają od swoich zawodników? O obiekcie nie ma co zbyt wiele mówić, bo to piękna murawa i ładny obiekt. Czekam tylko na ogrodzenie, boczne boisko i trybunę ( najlepiej krytą). Wtedy będzie to obiekt kompletny. No i sędziowanie. To jeden z najlepszych arbitrów i myślę, że i w tym meczu to potwierdził.Teraz już tylko kolejny znakomity mecz Polaków na MŚ w piłce siatkowej. Tam widać pracę związku, trenerów, szkolenie młodzieży i wyniki nie tylko reprezentacji. Jest z kogo brać przykład. Ogarnia mnie śmiech, gdy słyszę jaką otrzymają premię za zdobycie mistrzostwa. Ktoś tutaj powinien się mocno stuknąć w główkę. Zarobek miesięczny jakiegoś kopacza piłki nożnej (no może nie w Polsce), bo ci akurat to powinni grać za darmo. Jak się gra w piłkę nożną powinni przyjechać i zobaczyć do Skrzyszowa. Trzymamy kciuki. Polska! Polska!   
3 komentarze:

  1. Ostatnio skupiam sie i obserwuję sędziów. Ocena Pana Henryka jest różna. Skąd ma upoważnienie do ich oceny nie wiem. Ja mam upoważnienie z art "X" . Każdy zna sie w Polsce na piłce " I ja do tej grupy należę. Akurat ten sędzia ma coś w sobie ( inaczej nie potrafię ocenić jego fachowości) .Do tego zawsze przy nim widać młodych sedziów tzn wg mnie uczy ich tego rzemiosła? A tak poważnie : Nigdy nie wiem jak oceniać sędziów bo choć chciałem nie mogłem kupić sobie przepisów gry w piłkę nozna bo podobno dla zwykłych ludzi są niedostępne. Pozdrawiam Pana Henryka , który chce poznac moją osobe : "NIE DA SIĘ"

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepisy dostępne dla wszystkich na stronie PZPN

    OdpowiedzUsuń
  3. Przepisy można kupić chyba w każdym Związku. Dla chcącego nic trudnego. Ja wiem jak oceniać to i oceniam a z tą chęcią poznania Pana niezależnego? Bez przesady! Jakoś przeżyję. Podobno jak już ktoś jest w sieci to każdego można namierzyć. Nie mam jednak najmniejszego zamiaru ani ochoty, ani chęci, ani możliwości. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń