środa, 11 lipca 2018

Minimundial w Tarnowie

Urzeczony nazwą Turnieju „Małopolski Minimundial "2018” udałem się na kolejną eliminację  do Tarnowa. To turniej organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który zaproponował przedsięwzięcie pt.: „Małopolski Minimundial "2018”, powierzając organizację imprezy Małopolskiemu Związkowi Piłki Nożnej, który gwarantuje zrealizowanie pryncypiów „Małopolskiego Minimundialu "2018” na najwyższym poziomie.

W turnieju drużyn piłkarskich biorą udział dziewczynki i chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodsi zarówno zrzeszeni w klubach sportowych, jak i zawodnicy niezrzeszeni. Równolegle z turniejem piłkarskim prowadzony jest challenge futbolowej techniki. Rywalizacja, adresowana do wszystkich chłopców i dziewcząt, obejmie żonglerkę piłką (podbijanie nogami i głową) i konkurs celności strzeleckiej. Konkurs wiedzy o polskiej i małopolskiej piłce nożnej jest adresowany dla wszystkich uczniów szkół podstawowych w Małopolskie. Jest prowadzony w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej. Na 10-dniowy obóz szkoleniowy trafi 60 najlepszych uczestników rywalizacji. Będą doskonalić umiejętności pod okiem najlepszych trenerów Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Miał to być turniej masowy, ale z tą masowością to chyba lekka przesada. Przeglądałem stronę internetową Turnieju i z tego co zobaczyłem Turnieje gromadzą po 4 czy 5 zespołów. Podobnie było w Tarnowie. Właściwie to trudno nawet nazwać  turniejem. Dwa zespoły z Tarnowa i jeden jak się okazało zwycięski ze Skrzyszowa. Muszę tutaj od razu przyznać, że to bardzo dobrze grający zespół i miło było patrzeć na ich grę. Gratuluję i życzę im dalszych sukcesów. Na tym zakończę swój komentarz. Były naturalnie medale, puchary, nagrody. Na końcu i tak się okaże, że Minimundial był strzałem w dziesiątkę i tego się trzymajmy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz