niedziela, 1 lipca 2018

Koncert dla Kamila!


Dzisiejszą niedzielę spędziłem dosyć owocnie i intensywnie. O godzinie 11 wziąłem udział w Sumie Odpustowej ku czci Matki Boskiej Tuchowskiej a to w Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 125 - lecia przybycia redemptorystów do Tuchowa. Po uroczystości pojechałem na stadion Dunajca Zakliczyn na którym odbywała się piękna i szlachetna impreza zorganizowana w celu pomocy choremu Kamilowi. Ja przy okazji chciałem pogratulować Zakliczynowi awansu do IV Ligi i zorientować się w ich przygotowaniach i planach. Najważniejsze co z tego wynika to fakt, że przystąpią do rozgrywek. Nie planują jakichś spektakularnych wzmocnień i zamierzają grać swoimi głównie bardzo młodymi zawodnikami. Łatwo nie będzie ale to dobry kierunek. Przykład to chociażby zespół Wolanii naszpikowany "gwiazdami". Co z tego wyszło?  W Zakliczynie obrali inny kierunek.

Koncert dla Kamila już we wstępnej fazie zgromadził mnóstwo ludzi. Sądzę, że w kulminacyjnym momencie będą to może tysiące  ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie biorą udział w takiego typu imprezach w których na pierwszym miejscu jest pomoc drugiemu człowiekowi. To niebywale budujące gdy widzi się tak ogromną i przeważnie  płynącą prosto z serca pomoc. Zaangażowanych w to jest ogromna ilość ludzi. Nikt nie oczekuje pochwał, medali czy wyróżnień. Wielki szacunek. Kamil ma wokół siebie mnóstwo przyjaciół i bardzo dobrze. Jeden człowiek czasami sobie nie poradzi ale już tak wielka grupa, może niemal wszystko. Gdy taka pomoc jest jeszcze wsparta autentyczną modlitwą... Koncert rozpoczął się od meczu pomiędzy: LKS Jedność Paleśnica i Dunajec Zakliczyn. Wynik nie miał tutaj żadnego znaczenia. Piękny obiekt na którym mam nadzieję dojdzie w niedługim czasie do wielu znakomitych meczów. Życzę powodzenia.


  

10 komentarzy:

 1. Jaki padł wynik na boisku?

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze mówiąc, nie wiem. Do przerwy było bodajże 1;0 dla Zakliczyna. To była bardziej zabawa niż gra o punkty i o wynik. Najważniejszy był Kamil. Ja przyglądałem się organizacji koncertu, robiłem zakupy ( znakomite placki ). Mam nadzieję a raczej jestem pewny, że ten koncert okazał się dla Kamila bardzo przydatny i potrzebny. Raz jeszcze przekazuję słowa uznania dla tak wielu znakomitych osób przygotowujących ten koncert. To nieprawdopodobnie budujące, piękne i wzruszające.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Henryku czy ma Pan jakieś przesłanki co do przesunięć drużyn pomiędzy poszczególnymi okręgówkami? Wg wstępnych informacji z tarnowskiej leci 5 drużyn z brzeskiej dwie - trochę to niepoprawne :)

   Usuń
  2. Z drugiej strony patrząc, czy to poprawne żeby drużyny w bocheńsko-brzeskiej okręgówce cierpiały przez słabość zespołów które spadły z 4 ligi a należą do Tarnowa lub Żabna?

   Usuń
  3. Panie Piotrze! Cierpiały? Tego się po Panu nie spodziewałem. Tyle mówimy o poziomie rozgrywek. Przecież to tylko wpłynie na atrakcyjność tych rozgrywek. Poza tym, czy tarnowskie drużyny nie będą "cierpieć"? Takiego myślenia właśnie nie rozumiem. Byleby mi było dobrze. Przepraszam, ale tak to widzę. Pozdrawiam.

   Usuń
  4. Miałem oczywiście na myśli dodatkowe spadki w grupie Brzeskiej gdyby związek kombinował w przesunięciach, chcąc komuś ułatwić awans.
   Byliśmy przecież już raz tego świadkami, gdy Polan z Żabna nie grał w grupie Żabno. Woleli zmniejszyć ryzyko i zagrać w słabszej grupie.
   Do dziś to niestety niechlubny przykład niejasnej decyzji Związku.

   Usuń
  5. Ok! Panie Piotrze. Widzę, że zna Pan szerszy zakres z działalności Związku. Ten temat nie wymaga aż tak wielkich rozważań. Dla jednego tak jest dobrze a dla drugiego nie. Pewnie się Pan ze mną zgodzi. Proszę mi wierzyć, jest o wiele więcej i dużo ważniejszych tematów, które należy w trybie pilnym uregulować. Poświęcam tym tematom sporo miejsca. Dziękuję i pozdrawiam.

   Usuń
 3. Panie Tomaszu. Dowiem się i po niedzieli napiszę jakie ma TOZPN ustalenia. Dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. powinna być jedna liga okręgówka na dobrym poziomie i wtedy niema takich problemów. 2.Cyrk który jest w związku od dłuższego czasu to śmiech na sali ,każdy z młodych niema zamiaru współpracowac z naszym związkiem i woli pewne rzeczy ustalić w Brzesku bądź w Żabnie..3.Jesli Tarnów spada to leci do Tarnowa a nie róbmy cyrków że Żabno gra w Brzesku nagle a jednak rezerwy grają w Tarnowie to jak to wkoncu.. Może niech będzie losowanie grup i po problemach a spadkowiczow też losować do której grupy 😂 to byłoby piękne ,emocje do ostatniej chwili i nikt nie wie kto spadnie..

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak wynika z komunikatu TOZPN w Tarnowie niemal wszystko jest po Pana ( Pani ) myśli. Co do jednej Okręgówki, proszę przekonywać Zarządy Klubów. Ja jestem za. Jeżeli w Tarnowie jest rzeczywiście tak źle, to może trzeba przenieść Okręg do Brzeska lub Żabna? Ja jestem za a nawet przeciw. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz.

  OdpowiedzUsuń