niedziela, 17 września 2023

Wolania Wola Rzędzińska - Dalin Myślenice

Gdy Wolania Wola Rzędzińska rozgrywa swój ligowy mecz na własnym boisku w dogodnej dla mnie porze, to niemal grzechem byłoby z tego nie skorzystać. Ich dzisiejszy przeciwnik to zespół Dalinu Myślenice. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i każdy inny rezultat niż zwycięstwo byłby niespodzianką a w przypadku porażki, nawet sensacją, ale takiego scenariusza nikt nawet nie zakładał. Bardzo dobrze, że nie zakładał, bo Wolania wygrała to spotkanie 3:0, ale szczerze mówiąc początek tej potyczki nie wskazywał na tak okazałe zwycięstwo. Muszę od razu podkreślić, że jestem pod dużym wrażeniem przygotowania zespołu gospodarzy do tego meczu pod względem taktycznym, bo mam nadzieję, że ta ich gra wynikała z założeń a nie na przykład z rozpaczliwej obrony.

To goście grali, wymieniali mnóstwo podań, atakowali i nawet stwarzali sobie jakieś tam sytuacje, ale na końcowym etapie robili to nieudolnie. Zawodnicy z Woli Rzędzińskiej cofnięci na swojej połowie, rozbijali te akcje Dalinu i przy nadarzającej się okazji przechodzili do kontrataku, gdzie po jednym z takich wypadów strzelili gola na 1:0. Goście jeszcze wzmocnili siłę ataku i momentami gra gospodarzy przypominała obronę Częstochowy, ale nadal zawodziła skuteczność. Druga połowa także zaczęła się od próby odrobienia strat, ale Wolania skutecznie, mądrze i konsekwentnie broniła się i znowu po jednej szybkiej akcji zawodnik gospodarzy został faulowany w polu karnym i sędzia zarządził rzut karny zamieniony na kolejną bramkę. Goście znowu zerwali się do odrabiania strat, ale bezskutecznie a Wolania na spokoju podwyższyła wynik na 3:0. Na pewno nie była to jakaś widowiskowa gra gospodarzy, ale za to bardzo skuteczna i za to należą im się słowa uznania. Ja w każdym bądź razie jestem pod dużym wrażeniem. Gratulacje i tak trzymać.