niedziela, 25 sierpnia 2019

Z płyty boiska 268

Kolejna bardzo gorąca niedziela. Udając się na dzisiejszy mecz do Odporyszowa miałem nadzieję, że będą to zawody w równie wysokiej temperaturze. Wszak do beniaminka tych rozgrywek przyjechał nie byle kto, bo uznana już firma a obecnie jeden z głównych kandydatów do awansu Metal Gawro Tarnów. Jak wszyscy wiemy Ikar jeden mecz zremisował, jeden wygrał a Metal z kompletem punktów lideruje rozgrywkom w Klasie Okręgowej z imponującym bilansem bramkowym. Jadąc na te zawody miałem nadzieję, że gospodarze się postawią gościom i podniosą wysoko poprzeczkę i zapewne bardzo licznie zgromadzona publiczność zobaczy znakomity pojedynek. Już po meczu i mogę śmiało stwierdzić, że gospodarze jednak nie postawili się zespołowi gości z Tarnowa. Wygrana Metalu Gawro Tarnów 5:1 nie była zagrożona ani przez chwilę.

Utrata gola podziałała na zawodników Metalu bardzo pozytywnie, bo po uspokojeniu gry natychmiast posypały się bramki. Jedyne co zalecam to właśnie więcej spokoju. Było momentami zbyt nerwowo. Losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Czołowe zespoły Okręgówki muszą grać w większości meczów z zespołami broniącymi się na swoich połowach. To trudna sztuka. Druga połowa już nie była ciekawa. Posypały się żółte i czerwone kartki. Oba zespoły kończyły mecz w 10. Były pretensje do arbitra, zupełnie niepotrzebne wymiany zdań pomiędzy zawodnikami. Trenerowi gości zaleciłbym również więcej spokoju. Trzeba umieć przegrywać z klasą na dodatek z zespołem o klasę lepszym. Zawodnicy biorą przykład. Sędziowanie było całkiem poprawne. Mnie ono nie odpowiada do końca, bo używany był zbyt często gwizdek. Gdy jest przewinienie to ok, ale zawodnicy na tym poziomie chcą grać w piłkę. Twardo, ale Fair-Play. Zalecam obserwację sędziego asystenta (tego od trybuny) pod kątem spalonego. W kilku sytuacjach absolutnie bym się z nim nie zgodził. Bardzo ciekawie zapowiada się kolejna kolejka, w której to Metal Gawro Tarnów zmierzy się z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska. Z lekkim niedowierzaniem zobaczyłem dzisiejszy wynik klubu z Dąbrowy Tarnowskiej, ale taka jest właśnie piłka nożna.