niedziela, 24 czerwca 2018

Z płyty boiska 192

Niemal już przekonany o zakończeniu sezonu piłkarskiego zajrzałem na "niższe ligi TOZPN", która to strona wyprowadziła mnie z błędu. Doszło bowiem dzisiaj do bardzo interesującego meczu w żabieńskiej "B" - klasie i to w dodatku o awans do "A"- klasy pomiędzy: RKS Radgoszcz - LKS Ilkowice. Zawody zakończyły się zdecydowanym i zasłużonym zwycięstwem ekipy gospodarzy. Serdeczne gratulacje. Był to dobry i stojący na całkiem przyzwoitym poziomie mecz. Mnóstwo kibiców wyszło z obiektu bardzo zadowolonych. Niestety, ale dla jednego z zawodników mecz zakończył się interwencją karetki pogotowia. Życzymy zawodnikowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Obiekt całkiem przyzwoity ale na rozgrywki w wyższej lidze trzeba będzie  wykonać kilka prac modernizacyjnych. Są tam młodzi i ambitni działacze, którzy sobie z tym poradzą. Zwykle nie kończę wyjazdu tylko na meczu i tak było tym razem. To bardzo piękny teren. Ze względu na MŚ nie miałem aż tak dużo czasu, jednak zobaczyłem w okolicy piękny zalew w Narożnikach na którym akurat odbywały się zawody. Z zalewem sąsiaduje piękna stadnina koni. Można więc popływać, pojeździć konno, na rowerze, pobiegać a wszystko to w pięknym leśnym krajobrazie.

Uświadomiłem sobie po tym meczu, że w tak pięknych okolicznościach awansów drużyn w każdej klasie rozgrywkowej, żadna z ekip ( chyba ) nie otrzymała pucharu od Tarnowskiego Związku Piłki Nożnej. To jest najlepszy czas, aby chociaż w ten sposób docenić zespoły, ich wysiłek i radość. Sięgnąłem  pamięcią wstecz i mogę powiedzieć, że dawniej było to praktycznie nie do pomyślenia. Za kadencji Prezesa Józefa Sztorca było to wręcz niemożliwe. W każdym klubie, który uzyskał awans musiał być ktoś z Zarządu aby wręczyć  puchar czy inne nagrody rzeczowe. Wręczanie pucharów przed pierwszym meczem już w wyższej lidze nie ma większego sensu. Czekamy jeszcze z niecierpliwością na wynik meczu w Barcicach no i naturalnie w Kazaniu. Chyba nie muszę mówić komu kibicujemy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz