poniedziałek, 25 lutego 2019

Na miejscowym podwórku


Po lustracji boiska sportowego w sąsiedniej miejscowości przyszedł czas na własną, czyli Wolę Rzędzińską. Jak tutaj wygląda sytuacja przed inauguracją wiosennej rundy rozgrywek? Tutaj niezmiennie od wielu lat murawa jest w doskonałym stanie. Do tego dochodzi jeszcze świeżo wyremontowany i oddany do użytku budynek klubowy. Niewątpliwie najważniejszą informacją jest ta, że prawdopodobnie od nowego sezonu rozgrywkowego 2019/20 Wolania będzie miała do dyspozycji nowo wybudowany obiekt z pełnowymiarową sztuczną nawierzchnią. Prace trwają w najlepsze, co widać na załączonych fotografiach.

Po raz kolejny mogę z czystym sumieniem napisać, że władze Gminy Tarnów z Panem Wójtem na czele wykonują wspaniałą robotę. Z tego obiektu zapewne cieszyć się będą nie tylko zawodnicy miejscowego klubu, ale służył on będzie wielu innym. Zaplecze jest bardzo ważne, ale chyba najważniejsze w tym wszystkim są zespoły tak seniorskie jak i młodzieżowe. I w tym przypadku wydaje się, że jest wszystko ok! Na pewno tak jest w przypadku zespołu seniorskiego, bo wygląda na to, że ta ekipa powinna awansować do wyższej klasy rozgrywek. Tak naprawdę tam jest ich miejsce. Gdyby jednak komuś przyszło do głowy stwierdzenie, że już uzyskali awans, byłby w wielkim błędzie. Z moich rozmów, jakie przeprowadzam wynika, że co najmniej kilka zespołów ma chęć na awans i będzie o niego walczyć do samego końca. Wystarczy spojrzeć na to wymowne zdjęcie na stronie Metalu Tarnów. Piękny skok. Dla nas kibiców to wspaniała informacja. Już w poprzedniej rundzie mogliśmy obserwować wiele meczów bardzo zaciętych i stojących na wysokim poziomie, obecnie zapowiada się ich jeszcze więcej. Już z niecierpliwością czekam na pierwszy gwizdek. W zespołach młodzieżowych Wolani też nie wygląda to źle, ale ciągle uważam, że klub stać na wiele więcej. Zarząd Klubu mimo wszystko musi położyć dużo większy nacisk na szkolenie dzieci i młodzieży. Wola Rzędzińska może i powinna stać się liderem w tej dziedzinie na naszym tarnowskim terenie.  

Dotarła do nas kolejna bardzo smutna wiadomość o korupcji wśród małopolskich sędziów, ale o tym już innym razem.    







2 komentarze:

  1. "Wolania będzie miała do dyspozycji nowo wybudowany obiekt z pełnowymiarową sztuczną nawierzchnią" Z tego co wiem objekt ma być gminny, i kożystać z niego mają wszystkie kluby z Gminy Tarnów. Wolania już ma swój objekt. Tak, przynajmniej, mówią władze gminy. A jak będzie w rzeczywistości, zobaczymy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak też napisałem. Powtórzę "Z tego obiektu zapewne cieszyć się będą nie tylko zawodnicy miejscowego klubu, ale służył on będzie wielu innym". Kluby z naszej Gminy to naturalne i nie wyobrażam sobie aby było inaczej, ale uważam, że Gmina jeszcze na tym zarobi. Może ktoś pomyśli i przykryje to na zimę balonem? Póki co jest dobrze i tak trzymać. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz.

    OdpowiedzUsuń