sobota, 9 lutego 2019

Halowa Liga TOZPN - Finał


Dobiegły końca młodzieżowe rozgrywki Halowej Ligi TOZPN. Zwieńczeniem był dzisiejszy Finał z udziałem najlepszych zespołów z PPN Bochni, Brzeska, Żabna oraz Tarnowa. Kolejnym etapem będą już rozgrywki na szczeblu MZPN w Krakowie. Zawody prowadzone były w kategorii Junior Młodszy, Trampkarz oraz Młodzik. Niestety, ale w tej ostatniej już nie mogłem uczestniczyć. W kategorii Junior Młodszy najlepszym okazał się zespół prowadzony przez trenera Rafała Jasiaka, czyli Wolania Wola Rzędzińska. Rywalizowali w swojej klasie z drużynami: CANPACK Okocimski Brzesko, Szreniawa Nowy Wiśnicz oraz Zespół Szkół w Radłowie. O zwycięstwie zdecydował pojedynek pomiędzy: CANPACK – WOLANIA, który tak naprawdę był jedynym meczem stojącym na dobrym poziomie.


Grupę trampkarzy stanowiły zespoły: Wolania Wola Rzędzińska, CANPACK Okocimski Brzesko, Termalica Bruk-Bet Nieciecza oraz MOSiR Bochnia. Tutaj poziom meczów stał już na dużo wyższym poziomie i trwała zacięta walka o zwycięstwo w każdym niemal meczu. I tym razem o zwycięstwie zdecydował mecz pomiędzy: Wolania – CANPACK, ale tym razem na korzyść zawodników z Brzeska. Zwycięską bramkę zdobyli niemal równo z końcową syreną sygnalizującą koniec meczu. 

W najmłodszej grupie Młodzików doszło zapewne do wielu bardzo emocjonujących meczów. Jakie drużyny brały udział niestety, ale nie wiedzieli nawet sami organizatorzy. Podokręgi PN nie poinformowały, kto będzie ich reprezentował. Z drugiej jednak strony czy to dla pracowników TOZPN był aż tak wielki problem z wykonaniem kilku telefonów? Zespoły już przed finałem powinny wiedzieć, z kim przyjdzie im rywalizować. Zastanawia brak w rozgrywkach zespołów reprezentujących tarnowską Unię jak i wielu reprezentantów innych czołowych klubów. Czy ktoś z władz Związku dokonuje analizy i szuka przyczyn takiego stanu rzeczy? Organizacyjnie turniej przeprowadzony sprawnie, ale czuwają nad tymi zawodami bardzo doświadczeni działacze. Tylko jedna uwaga. Uważam, że jeden sędzia na takich zawodach to zdecydowanie za mało, pomimo faktu, że był nim bardzo dobry arbiter. Gratuluję wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji a zwycięzcom dalszych sukcesów.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz