poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Tuż, tuż przed startem...

W wolnych chwilach przeglądam różne strony internetowe ( MZPN, TOZPN, Podokręgi, Niższe Ligi TOZPN, PZPN )... Można się tam sporo ciekawych rzeczy dowiedzieć. Odbywają się Zebrania Delegatów po połowie kadencji. Tarnów takie zebranie zaplanował na koniec sierpnia. Jestem ciekaw ( nie ukrywam ) kto weźmie udział w tym zebraniu. Czy będą delegaci z Podokręgów z Brzeska, Bochni, i Żabna? To bardzo ważne. O ile mi wiadomo, nowy Statut MZPN w Krakowie nie został jeszcze zatwierdzony, a jak wszyscy wiemy Uchwała Kompetencyjna Zarządu powinna już ponad rok temu zostać uchylona. Sprawa praktycznie nie została zakończona. Na co czeka WS UM Krakowa? Jakim więc cudem Tarnów chce zatwierdzić nowy Statut? Tutaj jest zbyt dużo wątpliwości, które wymagają dogłębnych wyjaśnień. Zatwierdzenie Statutu to przecież fundament stowarzyszenia. Nadal uważam, że Podokręgi funkcjonują nielegalnie. Zostały powołane na podstawie lipnej uchwały. Mam nadzieję, że wkrótce wszelkie wątpliwości rozstrzygnie KRS. Jeżeli jednak okaże się, że wszystko jest ok, wcale mnie to nie zasmuci.

Niższe Ligi TOZPN informują o bieżących wydarzeniach w klubach. Ciekawa strona, która chyba jest pomocna w komunikowaniu się działaczy, trenerów czy zawodników. Tak sobie myślę, że chociażby TOZPN powinien już dawno coś takiego prowadzić. Teraz już nie ma takiej potrzeby. Zresztą, na obecnej stronie TOZPN nie ma zbyt wielu interesujących informacji. A propos kufla z piwem za 10 złotych. Straciłem wątek słynnego meczu Mokrzyska -Bucze. Czy ta sprawa znalazła swój finał? Czy ktoś wypił to naważone piwo?  Kończąc wątek. Nowe logo strony jest całkiem spoko.

Z ostatniego wydania tuby propagandowej można się dowiedzieć o wojażach Zarządu, przedstawicieli różnych Komisji i pracowników PZPN po rosyjskich miastach i boiskach. Jak wynika z felietonu był to znakomicie przygotowany wyjazd i bardzo wystawny. Bijący na głowę o wiele większe i bogatsze federacje piłkarskie. Tutaj na szczęście nic się nie zmienia. Blichtr, pompa trwa w najlepsze. Co będziemy udawać jakiś dziadów. Niech patrzą i zazdroszczą. Za ciężką i solidną pracę należy się wypoczynek na najwyższym światowym poziomie.  Musiał to być rzeczywiście bardzo udany i owocny wyjazd (kto bogatemu zabroni). Jak do tego dołożyć jeszcze sukcesy naszej Reprezentacji?  

Na szczęście wielkimi krokami zbliżają  się ligowe rozgrywki. W Podokręgach praktycznie już ruszyły. Przyznam szczerze, że nie rozumiem takich decyzji jak ta o przeniesieniu się ekipy Pawęzowa do Żabna. Ligi młodzieżowe też jakieś takie słabe, ale to może jakiś nowy system rozgrywek. Jak mogłem zauważyć znowu nastąpiły zmiany pracowników w TOZPN w Tarnowie. Oby tylko to wszystko wyszło działaczom na dobre. Może najbliższe Zebranie to uporządkuje. Działaczom, trenerom czy sędziom potrzebna jest stabilizacja i profesjonalizm. Wszelkie zmiany powinny temu głównie służyć. Mam nadzieję, że tak właśnie jest.           

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz