sobota, 2 października 2021

Wałki - Szerzyny

Nadszedł czas, aby w końcu zobaczyć co się dzieje w Sokole Wałki, jak wygląda ta ich gra, skoro w ligowej tabeli widniejąca zdobycz punktowa to 0. Dzisiejszy ich przeciwnik tych punktów ma aż 3 i zajmuje przedostatnie miejsce. Można by powiedzieć, że to mecz na szczycie. Jak już wspomniałem bardzo się pomyliłem co do ekipy z Wałek sądząc, że powalczą w tym sezonie może nawet o awans. O awansie to raczej nie ma co nawet marzyć, ale dzisiaj gospodarze zdobyli pierwsze punkty i to od razu trzy. Należy jednak zaznaczyć, że punkty bardzo, bardzo wymęczone. Pierwsza połowa to bardzo dobra gra zespołu z Szerzyn i prowadzenie 2:0 a szczerze mówiąc już po 10 minutach mogło być 4:0. Te dwie zdobyte bramki po szkolnych błędach zawodników z Wałek, którzy zupełnie nie potrafili wejść w ten mecz.

Zupełnie inna druga połowa, w której gospodarze trochę odważniej zagrali i przyniosło to efekt w postaci strzelenia przeciwnikowi 3 bramek. Goście też nie grali jakoś specjalnie źle, ale zabrakło szczęścia i precyzji w kilku dogodnych sytuacjach. Gospodarze kończyli ten mecz w 9, po usunięciu z boiska dwóch zawodników w konsekwencji otrzymania dwóch żółtych kartek, których w tych zawodach było całe mnóstwo. Połowa z nich to konsekwencje podważania decyzji arbitra. Bardzo to dziwne, bo nie był to mecz ostry, brutalny a raczej spokojny. Zawodnicy mogą mieć pretensje przede wszystkim do samych siebie. Kibice za wszystko winili sędziów, ale to ich prawo, chociaż ubliżanie sędziom (komukolwiek) nie przystoi. Jedna z Pań stwierdziła nawet, że gospodarze już na początku meczu powinni wymienić arbitra głównego. Ciekawy pomysł. Szczerze mówiąc zaskoczony jestem tak niskimi lokatami obu zespołów w ligowej tabeli, bo ta gra wyglądała naprawdę całkiem przyzwoicie. Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem tych gwałtownych reakcji niezadowolenia ze strony zawodników, niektórych trenerów czy działaczy wywołanych decyzjami sędziów, które według nich są krzywdzące dla ich zespołów. Gratuluję gospodarzom zdobytych punktów a zwłaszcza znakomicie przygotowanej murawy jak i całego obiektu do meczu. Gdzie to szumnie zapowiadane przez Urząd Gminy ogrodzenie?