środa, 17 lipca 2019

Mecz kontrolny Nr 3


Korzystając jeszcze z wolnego czasu udałem się na kolejny mecz sparingowy pomiędzy: KS Metal Gawro Tarnów – LKS Wolania Wola Rzędzińska. Tym chętniej tam pojechałem, bo to kluby, które darzę wielkim uznaniem. Wolania to naturalne a Metal Gawro to obecnie jeden z lepiej zorganizowanych i zarządzanych Klubów Sportowych. Ponadto trenerem jest osoba, którą bardzo cenię i szanuję i to nie tylko za warsztat trenerski. Nie ukrywam, że liczyłem na dobre widowisko. Pomimo, że to mecze kontrolne to i tak wiele one pokazują o dyspozycji poszczególnych zawodników, o przygotowywanych schematach i o ogólnym wrażeniu. Wolania pokazała się z jak najlepszej strony wygrywając 6:1. Zwłaszcza pierwsza odsłona (z trzech) była bardzo interesująca (1:0). Śmiem twierdzić, że gospodarze idąc tą obraną ścieżką będą bardzo groźni i staną się jednym z głównych kandydatów do awansu.

Oby tylko z pierwszego miejsca, bo to drugie jest jakieś napiętnowane przez wyższe władze. Jestem przekonany, że kluby zadbają o czytelne zapisy w regulaminie dotyczące awansów. Zwłaszcza te dotyczące równorzędności grup (cokolwiek to znaczy). Czy Wolania będzie takim zespołem w IV Lidze? To wbrew pozorom bardzo ciężkie rozgrywki i dopiero pierwsze mecze pokażą tak naprawdę dyspozycję zespołu z Woli Rzędzińskiej. Jestem pewien, że dla obu trenerów był to bardzo ciekawy sparing pod kątem szkoleniowym. Przed zespołami jeszcze wiele meczów kontrolnych. Te przed rozgrywkami będą o tyle ciekawsze, bo zapewne będą występować już w nich zawodnicy, którzy zaczną rywalizację i walkę o ligowe punkty. Obecnie, co naturalne szanse gry dostają wszyscy zawodnicy.

Oczywiście nie ominęły mnie pytania o ten nieszczęsny awans Gromnika. Jeden z doświadczonych działaczy mówi w przybliżeniu tak „czytałem kilka wpisów w komentarzach, ale zaraz przestałem, bo już z nich zupełnie nic nowego nie wynikało. Ja pytałem kilku swoich kolegów jakie mają zdanie w tym temacie i wszyscy powiedzieli krótko, Gromnik powinien dostać szansę awansu i tyle w temacie. Niestety z lekką ironią dodał, że jak macie czas na takie dywagacje to się bawcie. Poprosiłem o krótkie uzasadnienie i je usłyszałem, ale nie będę o nich pisał. Dotyczyło to głównie MZPN w Krakowie i pozycji OZPN w Tarnowie. Cierpkie, przykre, ale trudne do obalenia słowa. Ja bardzo sobie cenię te komentarze. One powinny pokazać ludziom związanym z piłką w klubach sportowych, że trzeba bardzo uważnie czytać regulaminy i domagać się zmian zapisów dwuznacznych lub mało czytelnych. Gorąco zachęcam.  

4 komentarze:

 1. No i wszystko zostało po staremu. W Żabnie Radgoszcz przez swoje niedopatrzenie i pomimo odwołania do ZKO jednak dostała 7x walkower i gigantyczna - jak na te rozgrywki - kara 1.750zł. Gromnik ustalił terminarz w okręgówce więc już zapewne nigdzie się nie wybiera. W Krakowie wydano nowe regulaminy choć tak jak się w nie wczyta to wyglądają podobnie jak stare tylko z aktualną datą. Rzec by się chciało "na zachodzie bez zmian". A co u pana Henryka? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Henryk ppdkrecony przez kolegow może jeszcze liczy na awans Gromnika i wtedy obudzi się że zdwojoną sila jako zwycięzca tematu:). A zdaje się że MZPN ma chyba kolejny pasztet w tle w III lidze pomiędzy Podlasiem a Sołą o walkower za mecz z listopada!!! który ma bezpośredni wpływ na to kto spada z ligi. Nie sprawdzałem regulaminów ale jeżeli tak jest jak Pan pisze to ręce opadają wobec tego towarzystwa. To jest nie do skruszenia beton nikt im nie przestawi myślenia. Dramat. Jeśli kluby się nie postawia jako całość to będzie tak zawsze. Mam nadzieję że Pan Henryk nie ma mi za złe pierwszego zdania. Zart:)

   Usuń
  2. Co do jednego się zgodzę. Wszystko po staremu. Jeżeli tak jest w istocie z KS Radgoszcz, to jest to absolutnie skandalem i tyle w temacie. Co do Gromnika zdania również nie zmieniam. To kolejny skandal. Tylko kogo to obchodzi? Chyba tylko mnie i może jeszcze kilka osób. Dziękuję.

   Usuń
  3. Akurat mnie nikt nie musi podkręcać. Na moje (chyba) nieszczęście to ja sam się nakręcam, ale gdy widzę tyle zła i nieprawości wręcz ludzkiej głupoty, pychy i arogancji to muszę jakoś zareagować. Nie tracę nadziei na lepsze jutro. Każdy beton idzie skruszyć. Miałbym mieć coś Panu za złe? Wręcz odwrotnie. Cieszy mnie merytoryczna dyskusja prowadzona nadto na wysokim poziomie kultury osobistej.
   Przepraszam Panów, że dopiero teraz odpowiadam, ale właśnie wróciłem z kilkudniowej „objazdówki”. Swoją drogą bardzo ciekawej wycieczki. Tak w skrócie to Bielsko Biała, Ustroń, Wisła, Szczyrk, Żywiec i Limanowa. Piękne tereny. Dzięki i pozdrawiam.

   Usuń