sobota, 29 czerwca 2019

Likwidacja OZPN


Prezesi Okręgowych Związków Piłki Nożnej, obecni podczas Spotkania Prezesów OZPN w Wielogórze dnia 09 maja 2019 roku, wspólnie wyrazili ogromne zaniepokojenie uchwałą Zarządu PZPN IV/62 z dnia 24 kwietnia 2019 roku i zaapelowali do władz PZPN-u o jej wycofanie. Zwrócili się również do Ministra Sportu o zbadanie legalności tejże uchwały. No właśnie. Czy coś z tego wynikło? Nikt nic nie mówi, nikt nic nie robi, nikt nie protestuje. Radomski Okręg został nadal Okręgiem i jednocześnie delegaturą Mazowieckiego ZPN. Czy takim torem pójdzie OZPN w Tarnowie? Jak wiadomo nasze władze dostały trochę czasu na zlikwidowanie Stowarzyszenia TOZPN, aby przekształcić się w kolejny Podokręg MZPN w Krakowie. Tak przynajmniej wynika z ostatniej uchwały Zarządu MZPN w Krakowie.
  
Jak już wspomniałem TOZPN w Tarnowie to samodzielne Stowarzyszenie i takowe nadal powinno funkcjonować przy zastosowaniu zmian w Statucie dotyczących prowadzenia rozgrywek. Piłka nożna to nie tylko ligowe rozgrywki. Istniejące Stowarzyszenie może mieć mnóstwo innych zadań potrzebnych lokalnemu społeczeństwu, jak chociażby organizacja zabaw, turniejów, obozów dla ciągle rosnącej rzeszy Skrzatów, Żaków czy Orlików. Stowarzyszenie może i powinno otworzyć się na szeroko pojęty Sport. Statut przewiduje prowadzenie działalności gospodarczej więc można będzie pisać projekty i pozyskiwać środki pieniężne z różnych źródeł. Gdy do tego dojdzie jeszcze wynajem lokali jakie ma do dyspozycji Stowarzyszenie TOZPN, uważam, że spokojnie można będzie realizować te ważne cele nie bacząc tylko na wpływy od zainteresowanych klubów czy rodziców. 
  
Powstający całkowicie nowy twór jakim ma być Podokręg Piłki Nożnej w Tarnowie nie musi i nie powinien mieć nic wspólnego z istniejącym już Stowarzyszeniem TOZPN. Powinien działać na zupełnie nowych zasadach i nowej formie. Wynajęcie lokalu, zatrudnienie pracowników, zakup sprzętu dla nowego podmiotu to już tylko i wyłącznie rola MZPN w Krakowie. TOZPN może odpłatnie wynająć lokal na potrzeby Podokręgu. Już dzisiaj apeluję do działaczy, aby nie dali się zastraszyć i nabrać na te durne wypowiedzi płynące z ust niektórych wybitnych działaczy. Wszystko jest w waszych rękach i to do was należeć będzie ostatnie słowo.

Na ostatnim wspomnianym posiedzeniu Zarządu MZPN w Krakowie zatwierdzono nowy kształt IV Lig. Zachodnia grupa 18 a Wschodnia 17 zespołów. Dlaczego nie po równo w obu grupach? Co stało na przeszkodzie? Jak wiemy po rozgrywkach dochodzi do barażu, więc już na samym starcie jest to nieuczciwe i niesportowe rozwiązanie. Czy to jednak kogokolwiek obchodzi? Pan kazał, sługa musi. Ot cała filozofia. Czekamy zatem na dalsze decyzje już nowej władzy wprost z Królewskiego Miasta Krakowa. Ja już na szczęście patrzę na ten cyrk z boku, z uśmiechem i satysfakcją.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz