sobota, 13 stycznia 2018

Turniej o Puchar Prezesa PZPN

Kolejny weekend i kolejne halowe rozgrywki. Doszedł jeszcze do naszych stałych rozgrywek Turniej o Puchar Prezesa PZPN. Dzisiaj w Łękawicy to bodajże rocznik 2007 a jutro w Skrzyszowie rocznik 2006. Jest tych rozgrywek całe mnóstwo. Można wręcz przebierać. Zobaczyłem kilka ciekawych meczów. Spotkałem się z kilkoma trenerami z którymi mogłem zamienić kilka zdań. Byłem po raz pierwszy w nowej Hali Sportowej w Łękawicy i odniosłem całkiem pozytywne wrażenie. Ładna hala, zaplecze, szatnie. Brakuje mi tylko i wyłącznie małej bocznej trybuny na której mogłyby się usadowić drużyny rezerwowe czy kibice. Od razu pomyślałem o Hali Sportowej w Tarnowie - Mościcach która jest w fazie budowy a dokładniej ruiny. Od razu nasuwa się pytanie, czy w Tarnowie jest potrzebna tak kosztowna Hala? Według mnie absolutnie nie.

Byłem już co najmniej w kilkunastu Halach Sportowych, których koszt wynosił do pięciu milionów ( Dąbrowa Tarnowska, Wojnicz, Tuchów, Ciężkowice, Skrzyszów, Czarna Tarnowska, Żabno itd ). Za pieniądze  które zostaną wpompowane w budowę tej tarnowskiej można wybudować 4 piękne Hale Sportowe po 10 milionów każda. Zostałoby jeszcze na dwa pełnowymiarowe boiska ze sztuczną nawierzchnią. Ale to chyba nie o to chodzi aby było racjonalnie. Piękna Hala Widowiskowo - Sportowa (Tauron-Arena) jest w Krakowie i to tam odbywają się i będą się odbywać największe imprezy. Nie mam co do tego żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Z Łękawicy pojechałem jeszcze do Tarnowa zobaczyć na rozgrywki Halowej Ligi TOZPN-u. O tym już w kolejnym wpisie.   

       

2 komentarze:

  1. W kwestii budowy hal w Tarnowie zgadzam się w 100%. Zbudujmy 3-4 hale kosztem 7-8 milionów każda, a nie jedną za 50.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie o tym mówię, Panie Pawle. Tylko kto tak naprawdę słucha tego wszystkiego co sensowne? Uczono mnie "mierz siłę na zamiary, nie zamiar podług sił" lub "nie porywaj się z motyką na słońce". Wydaje się, że tutaj pasuje to jak ulał. Może to i rozpoczną ale czy ukończą? Mam wątpliwości. Naturalnie winnych nie będzie tak jak w przypadku ulicy Krakowskiej.

      Usuń