poniedziałek, 29 listopada 2021

Unia Tarnów - BSF Bochnia

Jak wspomniałem w podsumowaniu rozgrywek, ważnym ogniwem w rozwoju piłki nożnej są rozgrywki Futsalu. Na naszym terenie mamy dwa mocne ośrodki w Bochni i Tarnowie. Bochnia już w minionym sezonie powinna uzyskać awans do najwyższej ligi, ale jak możemy zauważyć w tym sezonie już pewnie zmierzają do tego celu. W najbliższą niedzielę dojdzie do derbowego pojedynku Unia Tarnów – BSF Bochnia. Będzie to raczej trudny mecz dla lidera rozgrywek, bo tarnowska Unia radzi sobie bardzo dobrze w obecnym sezonie. Już po meczu i chociaż wygrał zespół gości, to gospodarze wcale im tego nie ułatwili. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, w której padły wszystkie bramki (5:2). Zaczęło się znakomicie dla zawodników Tarnowa, bo prowadzili już 2:0 i gdyby w tym momencie zagrali tak jak w drugiej to kto wie jak zakończyły by się te zawody.

Świetnie taktycznie rozegrana druga połowa tego spotkania ze strony Unii Tarnów. Goście zupełnie nie mogli sobie z tym poradzić i praktycznie nie stworzyli sobie dobrej sytuacji do podwyższenia wyniku. Na uwagę zasługuje fakt niewykorzystania w pierwszej połowie ani jednej z trzech w miarę dogodnych pozycji do zdobycia kolejnych goli przez gospodarzy z tak zwanych przedłużonych rzutów karnych. Nad tym elementem trzeba koniecznie popracować. Futsal to bardzo szybka i twarda gra. Tutaj się naprawdę sporo dzieje. Na sędziowaniu się nie znam, ale sądzę, że i w tym meczu pomyłek nie brakowało. Gratulacje dla zawodników BSF Bochnia i życzenia awansu do Ekstraklasy.