środa, 24 czerwca 2020

Sparing Wolania - Wisłoka

Szybko nadszedł czas na zobaczenie w akcji zawodników z Woli Rzędzińskiej. Właśnie dzisiaj doszło do meczu w Woli Rzędzińskiej pomiędzy: Wolania Wola Rzędzińska – KS Wisłoka Dębica. To bez wątpienia wymagający przeciwnik dla miejscowych i należało liczyć na dobre widowisko. Zwłaszcza po ostatnim dosyć gładko przegranym meczu zawodników z Woli Rzędzińskiej z Metalem Tarnów, ambitni piłkarze Wolanii chcieli się zrehabilitować i pokazać sobie i trenerowi, że przygotowania do sezonu idą w dobrym kierunku. Czy pokazali? No chyba nie do końca. Pierwsza połowa bezbramkowa i bezbarwna. Jedyne co zasługuje na uwagę to kilka strzałów na bramkę Wisłoki Dębica. Druga to już zdecydowana przewaga przyjezdnych. Zawodnicy z Dębicy wyszli na murawę zmotywowani i od początku przeszli do ofensywy. Dość szybko zdobyli bramkę po rzucie karnym, aby zakończyć ten mecz wygraną 3:0.

Uważam, że byli lepszym zespołem i wygrali całkowicie zasłużenie. Zdaję sobie sprawę, że to okres przygotowawczy, zawodnicy są w ciężkim treningu no i ta nieszczęsna długa przerwa bez ligowych rozgrywek ma wpływ na formę zawodników. Obawiam się, że ten stan będzie trwał dłużej. Jak kluby IV ligowe poradzą sobie z tak długimi i wyczerpującymi rozgrywkami? Osobiście czarno to widzę. Jeszcze jedno. Mecz miał być na sztucznej nawierzchni, potem jednak na trawiastej, by w końcu odbył się na sztucznej. Boisko trawiaste było przygotowane do gry. Nie widziałem tam wody ani kałuż. Zastanawia mnie jeszcze jeden wpis na stronie internetowej. Wolania poszukuje zawodników młodzieżowych do zespołu seniorów. Halo! A gdzie są zawodnicy z własnych zespołów młodzieżowych, jak wygląda szkolenie w klubie? Czy aby na pewno tam wszystko hula jak należy?   
     
W najbliższą sobotę dojdzie do bardzo ciekawego meczu w ramach Pucharu Polski pomiędzy: Metal Gawro Tarnów – ZKS Unia Tarnów. To długo oczekiwane Derby Tarnowa, więc każda z drużyn bez wątpienia przystąpi do tego pojedynku mocno zmotywowana. To już nie mecz kontrolny, więc będzie dodatkowo znakomitym materiałem dla szkoleniowców obu zespołów. Na chwilę obecną oba zespoły występują w IV Lidze. Jak wiemy ZKS Unia Tarnów rozegra jeszcze mecz barażowy o awans do III Ligi z rezerwami Cracovii Kraków. Znamy kulisy tej skandalicznej decyzji MZPN w Krakowie, tym bardziej wszyscy jesteśmy z zawodnikami Jaskółek. Uważam, że są w stanie pokonać nawet teoretycznie wzmocnionego przeciwnika. Wiem, że to nie po sportowemu, ale można było nawet rozważyć nie przystąpienie do tego meczu. Wszyscy, którzy przyłożyli rękę do tej kuriozalnej i haniebnej decyzji bez wątpienia krzywdzącej tarnowską Unię nie mieli na uwadze zasady Fair- Play, jednak niech o wszystkim zdecyduje boisko a nie układziki i kombinacje. Na domiar złego, jeżeli w ogóle dojdzie do meczu odbędzie się on prawdopodobnie bez udziału publiczności. Zapoznałem się z listem gratulacyjnym od Zarządu ZKS Unia Tarnów dla Metal Gawro Tarnów z okazji uzyskania awansu. To piękny gest, który pokazuje właściwy kierunek działania i szacunku wobec lokalnego klubu. Oby tylko takie gesty przełożyły się na sektory kibiców. Liczymy zatem wszyscy na dobre widowisko rozegrane właśnie w duchu Fair - Play. Niech wygra lepszy. Wiemy już, że na stadion zostanie wpuszczona ograniczona liczba kibiców. Może jednak uda mi się obejrzeć to arcyciekawie zapowiadające się widowisko.     


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza