niedziela, 28 kwietnia 2019

Z płyty boiska 246

Dzisiejsza Niedziela to w naszej Parafii Miłosierdzia Bożego Wola Rzędzińska, Niedziela Odpustu Parafialnego. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można było założyć, że będzie to Niedziela deszczowa i tak też się stało. Zmieniło to moje plany wyjazdowe na piłkarskie zawody. Udałem się zatem na ciekawie zapowiadający się mecz do Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie jest okazała trybuna, która dzisiaj była dla nas kibiców zbawienna. Dodatkową motywacją był fakt, że przeciwnikiem miejscowej drużyny był lider rozgrywek, Wolania Wola Rzędzińska, która po wygraniu tego meczu  w zasadzie może świętować awans do rozgrywek IV Ligi. Tak też się stało. Goście odnieśli zwycięstwo 6:3. Nie będę zwlekał i od razu napiszę, że był to znakomity mecz, godny pozycji obu zespołów w ligowej tabeli.

Licznie zgromadzona publiczność z wielkim zainteresowaniem oglądała to wszystko co działo się na boisku  a działo się naprawdę sporo. Muszę w tym miejscu z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że wygrana gości była jak najbardziej zasłużona. Cały czas kontrolowali to co działo się na boisku. Ich gra bez wątpienia mogła się podobać. Zawodnicy gospodarzy podeszli do tego meczu mocno zmotywowani i nie zamierzali łatwo sprzedać skóry. Grali bardzo ambitnie, ale niestety pod koniec drugiej połowy ewidentnie opadli z sił co bardzo skrzętnie wykorzystali doświadczeni zawodnicy z Woli Rzędzińskiej. Takie mecze są najlepszą i znakomitą promocją i wizytówką piłki nożnej. Oba zespoły zasługują na wielkie uznanie za stworzenie takiego widowiska i to w tak trudnych warunkach atmosferycznych. Pomimo mocno padającego deszczu murawa przygotowana do zawodów bardzo dobrze. No i na koniec sędziowanie. Było chyba najsłabszym ogniwem tego meczu. Miałbym sporo uwag, ale i tym razem oszczędzę sobie i innym wiele szczegółów. Może się na tym zupełnie nie znam? 

Jak już zapewne wszystkim wiadomo w nowym sezonie w IV Lidze wystąpią rezerwy zespołów: Wisły Kraków, Cracovii Kraków oraz Termalici Bruk-Bet Nieciecza. Wszystko na to wskazuje, że obie grupy będą liczyć po 18 zespołów. Dla mnie to jakaś masakra, ale nikt nikogo nie będzie pytał o zdanie, jak mniemam. Kolejny sezon w którym już na samym początku wiadomo będzie, że o awans będą walczyć te właśnie drużyny a reszta będzie tylko tłem i dodatkiem. Szkoda, że w Niecieczy władze klubu dopiero teraz do tego dorosły. Przez te kilka lat wyrządziły wielu naszym klubom, zawodnikom i sobie samym ogromne szkody wycofując swój drugi zespół z uczciwie wywalczonego awansu do IV Ligi właśnie. Do tej pory ta drużyna sensownie prowadzona mogła już grać w II Lidze i to w większości swoimi zawodnikami. I zespół Niecieczy to obecnie średniak I ligi i tak już zapewne pozostanie. Czy warto było pompować tak ogromne środki w coś takiego? Powtórzę, kto bogatemu zabroni? Obecnie wszystko wraca do normy. O awansach zdecydują regulaminy, jakieś dziwne i niezrozumiałe zapisy. Jak się zwykle przyjęło mawiać "przy zielonym stoliku". Drużyny zagrożone spadkiem mogą liczyć na wiele łaskawości, bowiem ilość spadków będzie zapewne ograniczona do minimum. Wraca stare, niekoniecznie dobre. 

Szanowni Państwo. Już wspominałem o możliwości zakończenia tej mojej zabawy z prowadzeniem bloga i ja już chyba do tej decyzji dorosłem. Tym bardziej, że na przestrzeni tych już kilku ładnych lat powstało wiele podobnych blogów. Jest  z czego zatem wybierać. Prawdopodobnie nastąpi to już wkrótce o czym naturalnie wszystkich zainteresowanych poinformuję.  

10 komentarzy:

 1. W sprawie zakończenia blogu to jednak powinieneś wysłuchać "głosu ludu" w pierwszej kolejności. Może jakaś sonda internetowa? Może inna forma zapytania ? W każdym razie nie podejmuj pochopnych decyzji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Riko! Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale nie było mnie kilka dni. Nie miałem komputera, komórka niemal wyłączona. Bardzo dziękuję za wsparcie, ale sondy nie będziemy chyba przeprowadzać? Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Szkoda, że podjął Pan taką decyzję w sprawie bloga, ale może jeszcze nie jest to ostateczność? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak już wspomniałem nie było mnie klika dni, dlatego teraz piszę te kilka zdań. Serdecznie dziękuję za dobre słowo. Może rzeczywiście trzeba to jeszcze przemyśleć?

   Usuń
 3. Propaganda ruszyła: https://www.przegladsportowy.pl/felietony/felieton-krzysztofa-stanowskiego-okregowka/rvvy4lt?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=sport

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapoznałem się z tym felietonem i jedyne co mogę tak na gorąco powiedzieć to, że Pan Stanowski mógłby trochę lepiej zgłębić temat zanim go podejmuje. Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

   Usuń
 4. Prowadzi Pan jeden z lepszych piłkarskich blogów jaki widziałem. Biorąc pod uwagę rejon tarnowski jest on jedyny. Rezygnacja będzie dużą stratą dla lokalnego środowiska.
  Dla mnie jest Pan ikoną tarnowskiej piłki.

  Pozdrawiam JK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po takich wpisach naprawdę serce rośnie i z całego serca za to dziękuję. Pewnie trzeba będzie decyzję o zakończeniu odłożyć jeszcze na później. Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.

   Usuń
 5. Świetny blog Panie Henryku. Wielka szkoda, jeżeli decyzja o jego zamknięciu stanie się ostateczna. Żywię jednak nadzieje że jeszcze nie raz będę miał okazje przeczytać cykl "Z płyty boiska..", a także inne przemyślenia i merytoryczne wpisy.
  Pozdrawiam
  Piotr Skotnicki

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że Pana wpis definitywnie przesądził, że nadal warto robić to co robię. Panie Piotrze, nie chciałbym aby zabrzmiało to kolokwialnie, ale taki wpis jak i poprzednie czasami są człowiekowi potrzebne, aby utwierdzić go w tym co robi.Bardzo, bardzo dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń