niedziela, 7 kwietnia 2019

Z płyty boiska 239


Dzisiejsze niedzielne popołudnie mogłem spędzić, jako mieszkaniec Woli Rzędzińskiej, tylko i wyłącznie na naszym obiekcie sportowym. Dojdzie tutaj, bowiem do pojedynku lidera z wiceliderem rozgrywek tarnowskiej Klasy Okręgowej. Nie ukrywam, że ważnym powodem była także chęć zobaczenia rewelacji tych rozgrywek Zorzy Zaczarnie na tle dobrego zespołu, jakim bez wątpienia jest Wolania Wola Rzędzińska. Czy gościom nadal będzie sprzyjało szczęście, czy w dzisiejszym meczu ich opuści? To może być ciekawy pojedynek, bo zawodnicy Zorzy nie mają nic do stracenia i z ich ewentualnej porażki nikt nie będzie robił tragedii, natomiast gospodarze nie mogą sobie pozwolić na stratę żadnych punktów. Tak sobie napisałem przed wyjazdem na zawody a jak było przed, na i po meczu? 

Sporo kibiców przybyło na te zawody, bo to można powiedzieć takie niemal miejscowe Derby i wielu kibiców podobnie jak ja była ciekawa jak też Zorza dzisiaj się zaprezentuje. Murawa do zawodów znakomicie przygotowana tak jak i sędziowie (mam nadzieję), więc czas na pierwszy gwizdek. Muszę powiedzieć, że nie był to interesujący mecz tak jak i nie wiem czy zespół Zorzy opuściło szczęście, bo to okaże się po kolejnym ich meczu. Dzisiaj wyraźnie ustępowali gospodarzom, którzy zaaplikowali im pięć bramek, tracąc jedną. Tak ja jak i chyba sporo przybyłych kibiców liczyło na dużo większe emocje wszak był to pojedynek lidera z wiceliderem. Wolania pomimo wysokiej wygranej również mnie nie zachwyciła. Zbyt dużo było nieporadności, niedokładnych podań i to nawet przy wysokim prowadzeniu, gdzie należy szanować piłkę i dokładnie ją rozgrywać. Prawdopodobnie zespół Gromnika zawiesi poprzeczkę dużo wyżej, co będzie tylko z korzyścią dla kibiców.

Lekko zdziwiły mnie te wysokie wyniki niektórych meczów w tej kolejce. Bardzo wysoka wygrana zespołów Metalu Gawro Tarnów, Dunajca Zbylitowska Góra, Gromnika, Wisły Szczucin i w końcu Wolanii. Wolałbym, aby mecze w tej klasie rozgrywek nie kończyły się takimi wynikami, bo o takie już trudno nawet w hokeju na lodzie. 

2 komentarze:

  1. Ciężko się zgodzić z ostatnim zdaniem. Takie wyniki padają w najlepszych ligach świata i to czasami pomiędzy drużynami sąsiadującymi w tabeli np. ostatni mecz Bayernu z Borussią.

    OdpowiedzUsuń
  2. Według mnie to źle świadczy o tych światowych drużynach, ale to jest tylko tak na marginesie. Ja po prostu wyżej cenię tą naszą Okręgówkę, dlatego pozwoliłem sobie na taki końcowy komentarz. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń