sobota, 25 sierpnia 2018

Z płyty boiska 198

W dzisiejszą sobotę nie było innej opcji niż udanie się na mecz do Zaczarnia. Rewelacyjnie rozpoczęty sezon Zorzy przyjechała przerwać  drużyna z sąsiadującej Woli Rzędzińskiej. Niestety nie mogłem zobaczyć pogromu ekipy ze Skrzyszowa i tak naprawdę nie wiem, czy to już jest ten moment w którym Wolania znalazła właściwy rytm i teraz już tylko będzie "połykała" kolejnych przeciwników czy też ta wysoka wygrana miała inne podłoże. Jak się dowiedziałem na ostatnim meczu, Tuchovia zlekceważyła zespół z Zaczarnia i zapłaciła za to wysoką cenę. Mam nadzieję, że Wolania nie popełni tego błędu. Obserwowałem ekipę Zorzy już wielokrotnie i wiem, że tego zespołu absolutnie nie można lekceważyć. To zgrany i walczący kolektyw.

Wolania nie zlekceważyła przeciwnika i wywiozła z trudnego terenu trzy punkty. To nie były łatwo zdobyte punkty. Mecz był szybki i twardy ale niestety wkradło się zbyt wiele chaosu i niecelnych podań. Dotyczy to szczególnie ekipy z Woli Rzędzińskiej. Pierwsza połowa należała zdecydowanie dla gości, ale druga była już wyrównana i gdyby w ostatniej akcji zawodnik gospodarzy w bardzo dogodnej sytuacji przymierzył nieco lepiej...Tak czy owak zawodnicy z Zaczarnia pokazali się z bardzo dobrej strony i będą groźni dla każdej drużyny. Dla zawodników Wolani boisko mogło stanowić lekki problem, ale boisko dla obu zespołów jest jednakowe. W drużynie widać potencjał do dużo lepszej gry i ja na taką grę czekam. Sędziowanie poprawne, ale to nie był zbyt trudny mecz do prowadzenia. Obiekt w Zaczarniu ciągle się zmienia ( na lepsze ), ale jeszcze, jeszcze do przodu.

W następną niedzielę odbędzie się na obiekcie w Woli Rzędzińskiej mecz pomiędzy: Pogonią Lwów - Wolania Wola Rzędzińska. Na obiekcie będzie również kolejna impreza z cyklu Gminne Miodobranie. To wszystko w ramach 100 - Lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i 70 -Lecia powstania klubu.  Piękna inicjatywa na której wszyscy musimy być. Wójt naszej Gminy bardzo dba o szeroko pojęty patriotyzm. Organizuje mnóstwo imprez z tym tematem związanych. Dba również o sport na naszym terenie. Co dla mnie bardzo ważne, chyba jako pierwsza Gmina sprowadziła do Polski rodzinę repatriantów z Kazachstanu a teraz  bodajże kolejną. Wielki szacunek i uznanie. Oby na tym nie koniec. Spotykamy się na obiekcie sportowym. Jestem przekonany, że będzie to kolejna bardzo udana impreza.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza