czwartek, 23 lutego 2017

Idzie Wiosna...

Dość politykowania. Tak sobie wieczorem pomyślałem, że skoro niemała część naszego społeczeństwa sama domaga się od innych państw, aby odebrano nam głos w UE, aby pozbawiono nas funduszy na rozwój, to co mam się dziwić jakiemuś Niemcowi czy Holendrowi, że nas chce za wszelką cenę zniszczyć. W końcu też nie z księżyca wzięła się opinia samych Polaków żyjących i pracujących za granicą, że Polak, Polakowi nie pomoże. Tak było. Może teraz jest trochę inaczej. Oby. Wiosnę już czuć w powietrzu i z tego choćby powodu rozpoczęły się zebrania z przedstawicielami klubów sportowych przed II Rundą rozgrywek.

Ustalono już terminarze dla seniorów a w najbliższych dniach również dla grup młodzieżowych. Wspólną cechą tych spotkań było bardzo sprawne ich przeprowadzenie oraz bardzo wysoka kultura osobista uczestników. Jak sięgnę pamięcią do przeszłości to widzę jak dużo się zmieniło. Kiedyś sama dyskusja ( niekoniecznie merytoryczna ) o pracy sędziów trwała godzinę. Obecnie, to krótkie i rzeczowe pytania i odpowiedzi. Nie ma co ukrywać, że poziom pracy sędziów na boiskach bardzo się podniósł. Ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Pan Prezes Jerzy Sysło informował o obowiązku składania niezbędnych dokumentów do otrzymania Licencji na kolejne sezony. Pracownicy biura rozprowadzali pozostałe jeszcze w zasobach Związku Monografie 95 - lecia MZPN, czasopisma „Futbol małopolski”, przepisy licencyjne oraz publikacje PZPN „Narodowy Model Gry”. Z rozmów wynikało, że wiele klubów może mieć problem z zawodnikami ( z ilością ) także to że, nie bardzo jest gdzie rozgrywać mecze kontrolne. Jaka jest infrastruktura boisk w Tarnowie wiemy wszyscy, bo jej w ogóle nie ma. 

Na koniec chcę pokazać system rozgrywek Juniorskich w MZPN w Krakowie. Nie po to aby się czepiać. Powodem jest tylko i wyłącznie fakt pokazania jak małą wiedzę posiadam w tych tematach. Ale obiecuję, że się podciągnę. Kiedyś to wszystko było bardzo proste. Teraz trenerzy się uczą i uczą. Zdobywają Licencje PZPN, UEFA, FIFA, PRO to i wymyślają takie systemy w których trudno się komuś niedouczonemu połapać. Nie twierdzę, że to jest złe, bo się na tym nie znam. Tak sobie tylko kombinuję, czy to wszystko musi być aż tak pogmatwane? Zawsze mnie uczono, że piłka nożna to bardzo prosta gra. Podaj i biegnij. 

Małopolska Liga Juniorów Młodszych 

Dwa zespoły -AP 21 Kraków i Cracovia - awansowały do Ligi Makroregionalnej. Sześć drużyn z miejsc 3-8 po rundzie jesiennej utworzy grupę finałową, w której rywalizować będzie systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Dwanaście drużyn z miejsc 9-20 po rundzie jesiennej utworzy wiosną dwie grupy "spadkowe" (po 6 drużyn, podzielonych przez WG MZPN metodą tzw. serpentyny), w których rywalizować będą systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Po rozgrywkach grupowych odbędą się mecze systemem pucharowym o miejsca: 1-4, 5-8, 9-12, 13-16, 17-18 (najpierw na krzyż 1-4 i 2-3, a następnie o 1. i 3. miejsce w danej "czwórce"; o 17-18. miejsca jedynie mecz i rewanż). Na rundę wiosenną zarezerwowanych jest 14 terminów. 

Konkluzja może być tylko jedna. Trzeba było się chłopie uczyć. Przyjmuję to z pokorą.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza