sobota, 1 grudnia 2018

Tuchowska Liga Futsalu


Halowe rozgrywki ruszyły pełną parą. Grają dzieci i młodzież, grają starsi. Tym razem udałem się do Tuchowa, gdzie oficjalnie zainaugurowano rozgrywki Tuchowskiej Ligi Futsalu. Pojechałem tam na zaproszenie pomysłodawcy i organizatora tej formy rywalizacji Pana Jarka Kaniewskiego. Już od dawna wszystkim wiadomo, że do Tuchowa jeżdżę bardzo chętnie. Rozpoczynam zwykle od wizyty w Tuchowskiej Bazylice, gdzie można, chociaż na chwilę się wyciszyć i skupić na krótkiej modlitwie. Tego nigdy za wiele. Był jeszcze czas na krótki spacer po Rynku i wokół a także na pyszne ciacho w pobliskiej cukierni. Już w Hali Sportowej mogłem zapoznać się szczegółowo z harmonogramem zawodów.
Nie sądziłem, że to tak masowa impreza. Przez wzgląd na dużą ilość drużyn musiały wcześniej odbyć się eliminacje, po których podzielono rozgrywki na I i II ligę.

W dzisiejszym uroczystym otwarciu turnieju wzięło udział wiele znamienitych gości z Panią Burmistrz Tuchowa na czele. Pierwsze kopnięcie piłki (bardzo pewne) wykonał Poseł RP Michał Wojtkiewicz. Nie ukrywam, że będę się z uwagą przyglądał poczynaniom Pani Burmistrz w jej podejściu do sportu a szczególnie do piłki nożnej. Na parkiecie pojawiły się zespoły oraz sędziowie, więc można było rozpocząć zabawę. Z tą zabawą to lekko przesadziłem. Już po pierwszych akcjach można było zauważyć, że tutaj żadnej taryfy ulgowej nie będzie. Sędziowie, co rusz korzystali z gwizdka i temperowali zakusy niektórych zawodników do zbyt ostrej gry. I bardzo dobrze, bo to przecież hala, gdzie o kontuzję nie trudno a jutro trzeba iść do roboty czy szkoły. Rozgrywki Tuchowskiej Ligi Futsalu zapowiadają się bardzo interesująco. Na pewno tam jeszcze zaglądnę a póki, co życzę wszystkim uczestnikom przede wszystkim sportowej rywalizacji w duchu FAIR-PLAY. 


    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz