niedziela, 4 czerwca 2017

Z płyty boiska 116

Kontynuując wizytowanie boisk "B"- klasowych udałem się na derbowy mecz "Iskra" Krzyż z FC Pawęzów. Goście walczyli dodatkowo o miejsce gwarantujące awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Powiem szczerze. Był to bardzo dobry, zacięty i emocjonujący mecz. Pierwsza połowa należała do lepiej radzących sobie zawodników z Pawęzowa. Wygrali ją 2:0, grając na dobrym "A" - klasowym poziomie. Druga połowa należała z kolei do zawodników gospodarzy. Strzelili trzy bramki i wygrali całe zawody 3:2. Myślę, że remis byłby dobrym wynikiem dla obu drużyn. Bardzo ucieszył mnie ten mecz bo pokazał, że w tej klasie  rozgrywkowej również dochodzi do meczów na bardzo dobrym poziomie.

W "Iskrze" zobaczyłem kilku bardzo młodych zawodników wiedzących na czym polega gra w piłkę nożną. Być może dzięki nim odrodzi się ten zasłużony klub. Piękny obiekt, pięknie położony wśród stawów i lasów. Duża i równa murawa. Ładny klubowy budynek.  To warunki do gry w klasie "Okręgowej". Życzę im tego z całego serca. Szkoda tylko, że zawodnikom gości na końcu puściły nerwy, po kontrowersyjnej decyzji sędziny asystentki. Kontrowersyjnej według zawodników gości naturalnie. Nie widziałem tej sytuacji ja, nie widział sędzia główny i także nie mogli widzieć jej zawodnicy z Pawęzowa. W takiej sytuacji musimy zaufać sędziom. Asystent sędziego to młoda, dopiero zaczynająca przygodę z gwizdkiem dziewczyna, ale z tego co mogłem zobaczyć w tym meczu, co najmniej w trzech trudnych sytuacjach zachowała się bardzo dobrze. Mogę więc sądzić, że i w tej kontrowersyjnej podjęła właściwą decyzję. Sędzia główny prowadził zawody bardzo poprawnie. Pomimo dużego upału kibice mogli obejrzeć całkiem dobre zawody. Serdeczne gratulacje dla zawodników obu drużyn.  
2 komentarze:

  1. Nieuznana bramka prawidłowo. Swoją drogą , skąd w Tarnowie takie ładne dziewczyny ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Co do nieuznanej bramki się zgadzam. W Tarnowie jest mnóstwo ładnych dziewczyn.Po za tym, wszystkie kobiety są piękne.

    OdpowiedzUsuń