poniedziałek, 19 września 2016

Z płyty boiska 77

Piłka nożna to nie tylko piłka seniorska, więc udałem się na mecz I Ligi Trampkarzy pomiędzy: „Wolania” Wola Rzędzińska i „Tarnovia” Tarnów. Na boisku przede wszystkim dużo walki. Ambicji młodym zawodnikom nie można odmówić. Z umiejętnościami czysto piłkarskimi jeszcze różnie bywa, jednak momentami wygląda to wszystko całkiem dobrze. Widać dobrą pracę trenerów. W tych rozgrywkach ma jednak znaczenie rocznik, który akurat w danej chwili występuje na boisku.
Dowiedziałem się przy okazji, że niektóre kluby grają tymi samymi zawodnikami w rozgrywkach Małopolskiej ligi, I i II Ligi tarnowskiej. Wygrana za wszelka cenę, ale czy o to w tym chodzi? Niestety, ale sędzia przyjechał na zawody w ostatniej niemal chwili, wprowadzając tym samym pewien niepokój i zdenerwowanie. Wyjaśnię to z Referentem obsady.

Po południu pojechałem na zawody do Łukowej, gdzie doszło do potyczki miejscowych z ekipą Gromnika. Były to dobre zawody. Zawodnicy oby drużyn mieli chrapkę na trzy punkty nie szczędzili więc wysiłku aby ten cel osiągnąć. Więcej z gry mieli jednak zawodnicy z Gromnika i to oni zgarnęli całą pulę. 

Niedziela, to już deszcz i zimno i w takich warunkach musiały swoje zawody rozegrać drużyny „Orzeł” Lisia Góra i LUKS Skrzyszów. Bardzo dobra pierwsza połowa zakończona wynikiem bezbramkowym, choć obie ekipy stworzyły sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Można było sądzić, że takim wynikiem zakończy się całe spotkanie. Nic bardziej mylnego. Druga połowa to już niemal całkowita dominacja gości. Opanowali grę na całym boisku aplikując gospodarzom trzy bramki. Wygrali całkowicie zasłużenie. Zawodnicy gospodarzy nie powinni mieć do siebie zbyt dużo pretensji, bowiem trafili na dobrze dysponowany w tym dniu zespół ze Skrzyszowa. Sędziowanie tak w Łukowej jak i Lisiej Górze bez większych uwag. Mnie szczególnie ucieszyło to, że na obu boiskach praktycznie nie słyszałem żadnych wulgarnych odzywek. Panowie sędziowie, zawodnicy i trenerzy. Tak trzymać! 

Na koniec chcę przypomnieć o Kursokonferencji dla Trenerów, Instruktorów, Nauczycieli i praktycznie dla każdego, kto chciałby wziąć w niej udział i posłuchać ciekawych wykładów. Więcej na stronie internetowej TOZPN. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz