czwartek, 17 maja 2018

Co tam Panie w Polityce?

Od mojego ostatniego wpisu minęło już trochę czasu i mówiąc szczerze nic wiele się nie zmieniło. Totalna opozycja jak była durna tak nadal jest durna. Od samego początku ich jedynym i tylko jedynym celem jest powrót do władzy. Po trupach, przy pomocy wrogów naszej Ojczyzny i to tych w samej Polsce jak i w świecie. Zupełnie mnie to nie dziwi. Im prędzej odsuną od władzy PiS tym mniej ciemnych spraw ujrzy światło dzienne. Już jest ich całe mnóstwo a ile jeszcze jest ukrytych?  To jest rzeczywiście poważny argument dla którego totalna opozycja wyprawia to co wyprawia. Nie to jest jednak problemem a fakt, że jeszcze ta durna totalna opozycja ma tylu zwolenników. Ciągle zadaję sobie to pytanie. Kim są ci ludzie a raczej co tymi ludźmi kieruje? Bo kim są? To są nasi sąsiedzi, koledzy, koleżanki, przyjaciele, matki, ojcowie. Zdecydowana większość tych co ja znam to ludzie wykształceni i zamożni. Czego się boją, co im się tak nie podoba w obecnym Rządzie? Najbardziej krzyczą ci, którym w życiu doskonale się wiedzie.

Ja do obecnego Rządu nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń. Bardzo dobry Premier, większość Ministrów. Pewnie, że można by zrobić jeszcze więcej i lepiej, ale można było zrobić o wiele mniej i gorzej. Ostatni gorący temat zwrotu premii. Uważam to za duży błąd. Jeżeli Pani Premier przyznała premie to znaczy, że się one należały. Czy jak każdy z nas otrzymuje premie to potem je zwraca? Jak dotyczy to mnie, to naturalnie mi się należało, jak dotyczy kogoś innego to już dostał ją na pewno niesłusznie. To już niestety nasza wrodzona narodowa obłuda. Z tą biedą na szczytach władzy to Pan Prezes Kaczyński lekko przesadza. Na takim poziomie ktoś naprawdę dobry wręcz musi być doskonale wynagradzany. Z tą służbą na rzecz narodu też  nie należy przesadzać. 

Zaczynam coraz rzadziej oglądać Wiadomości w TVP, innych praktycznie nie oglądam. Bardzo przepraszam, ale obecne Wiadomości przypominają mi trochę te z lat komuny o 300% wykonanej normy, o wizytach wodzów w szkołach, zakładach pracy. Połowa Wiadomości przeznaczona jest na pokazywanie durnej totalnej opozycji, robiąc im niejako darmową ogromną reklamę. Ja te gęby zakazane oglądałem przez ostatnie 10 lat i jak dalej na nie patrzę to mam odruchy wymiotne. Sam chętnie wymyśliłbym jakąś totalnie odjechaną historię aby tylko mnie w Wiadomościach pokazywali. Czy wy naprawdę nie macie o czym polskiego narodu informować?  Wydaje się tam komuś, że jak będą jakiegoś idiotę pokazywać codziennie przez miesiąc, będzie to miało wpływ na nasz późniejszy wybór? Trochę wiary w polskie społeczeństwo ( w jego większość ).

Jeden tylko przykład. Wszyscy trąbią o łamaniu Konstytucji przez PiS, ale jakoś żaden z krzykaczy nie umie konkretnie powiedzieć który artykuł został złamany. Natomiast mało kto z PiS nie mówi bardzo głośno i bardzo stanowczo, że to PO-PSL złamało Konstytucję w czerwcu 2015 roku wprowadzając przepisy pozwalające im na wybór "na zapas" trzech sędziów do Trybunału Konstytucyjnego. Bardzo dobitnie i bardzo wyraźnie  to wyartykułował Premier Miller.  Tak było bo SLD miało dostać jednego sędziego, ale Tusk zrobił go w konia i wybrali wszystkich z PO. Premier Miller to nie jakiś chłopek roztropek i doskonale wie co mówi. Takie sytuacje należy pokazywać Polakom i przedstawicielom Unii Europejskiej, aby się wreszcie odwalili od naszego kraju. Ta "lepsza" część naszego społeczeństwa i tak tego nie pojmie, ale to akurat nie ma żadnego znaczenia. Wierzę w mądrość większości naszego narodu, tę naprawdę lepszą, której zależy na dobru całej Polski a nie Pana Tuska, Timmermansa czy kasty sędziowskiej, lekarskiej, nauczycielskiej, górniczej czy cholera wie jakiej jeszcze.

Zdania nie zmieniam. Uważam, ze tak jak kiedyś upadła RWPG czy EWG, taki sam los spotka Unię Europejską. To tylko i wyłącznie kwestia czasu. Tam urzędnicy są już tak odjechani od rzeczywistości, że wkrótce większość narodów powie dosyć i pogoni tych darmozjadów. Założyciel tego tworu Robert Schuman powiedział znamienne słowa: "Demokracja zawdzięcza swoje przetrwanie chrześcijaństwu. Powstała w dniu, w którym człowiek został powołany, by w jego ziemskim życiu urzeczywistniła się[…]braterska miłość wobec wszystkich. Przed Chrystusem nigdy nie formułowano takich idei. Stąd też demokracja zespolona jest z chrześcijaństwem – zarówno doktrynalnie, jak i chronologicznie.  Zgadzam się z Bergsonem, gdy ten twierdził, że demokracja ze swej natury zawsze zgodna jest z Ewangelią, ponieważ jej siłą napędową jest miłość. Demokracja musi być chrześcijańska, albo nie będzie jej wcale. W budowie Europy ów kompleksowy program upowszechnionej demokracji w duchu chrześcijańskim znajduje swoje urzeczywistnienie".

Piękne i bardzo głębokie przesłanie. Co się obecnie dzieje we Francji, Holandii i starej Unii Europejskiej? Ja takiej Unii nie chcę. Jeżeli obecny Rząd nadal będzie ustępował w kwestii praworządności czy kolejnym grupom, które będą głośno domagały się kolejnych ustępstw, to straci moje poparcie. Władza jest wybierana przez większość społeczeństwa a nie przez mniejszość. To ta demokratyczna większość wskazuje program i cele. Jeżeli to się nie podoba mniejszości to jest tylko i wyłącznie ich problem. Chcą zmian? Likwidacji 500-plus, mieszkania -plus, CBA, IPN, powrotu do wieku emerytalnego 70 lat, przyjmowaniu uchodźców bez żadnych ograniczeń, to bardzo proszę. URNA WYBORCZA!!! Polska potrzebuje Rządu mądrego ale i stanowczego. Momentami nawet bardzo stanowczego.    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz