czwartek, 4 stycznia 2018

Nieco polityki na początek roku...

Słucham tej histerii związanej z uruchomieniem jakiegoś artykułu 7 przeciwko Polsce i powiem szczerze, włos na głowie się jeży. Domagają się tego jakieś brukselskie pachołki, odpady w swoich własnych krajach, wspierane przez zdrajców z polskiej totalnej opozycji. Niemcy chcą nas pouczać i karać!!! Kilkadziesiąt ostatnich lat i dokonania tego wspaniałego narodu: I wojna światowa, II wojna światowa, holokaust Żydów, obozy koncentracyjne, rabunek dzieł sztuki, złota, kosztowności, zamordowanych kilka milionów ludzi, kraj taki jak Polska zrównany z ziemią i teraz ta nacja ma czelność pouczać nas o wartościach europejskich. To nie jest śmieszne. To jest straszne. Widać jak na dłoni, że nie pasuje im ten rozwój naszego kraju. Gospodarka się rozwija, ludzie się bogacą, armia się zbroi. Kraj posuwa się do przodu.

Polska to dumny i wolny kraj. Możemy chodzić z podniesioną głową. Donosicielom wystawimy wkrótce rachunek przy Urnie Wyborczej. Jak można tak postępować jak choćby Pan Tusk? Niszczyć swój własny kraj, któremu wszystko on jak i cała jego rodzina zawdzięcza. Jak można nie widzieć tego wszystkiego co dzieje się obecnie w Niemczech, Holandii, Belgi, Francji, Hiszpanii, Szwecji. No właśnie Szwecji. Jeszcze nie tak dawno w tym kraju można było zostawiać otwarty dom, samochód, kobiety mogły wychodzić z domu w środku nocy. A dzisiaj? Wyborcy PO, Nowoczesnej czy PSL-u. O co wam chodzi? Kim wy jesteście? Taki los chcecie zgotować naszym dzieciom? Polskie media ( a w zasadzie nie polskie ) przytaczają tylko te opinie skrajne przeciwne Polsce a o tych pozytywnych i trzeźwo myślących ani słowa. Tak się straszy Polaków.  Raz jeszcze powtórzę. Odpowiednie nasze służby powinny bardzo zdecydowanie reagować na wszelkie tego typu działania.

W zachodniej prasie można już przeczytać więcej pozytywnych opinii o naszym kraju niż u nas w Polsce. Przykład artykuł z Francji gdzie autor zauważa i pyta: Czy polscy politycy zostali aresztowani lub znowu zatrzymano demonstracje, stosując nieproporcjonalną siłę? Nie, to wydarzyło się w Hiszpanii. Może dlatego, że dziennikarka, która oskarżyła żonę premiera, że ma konto w Panamie, gdzie przelewała łapówki, zginęła w eksplozji swojego samochodu? Nie, to zdarzyło się na Malcie, przekształconej w +wyspę mafijną+, jak mówią synowie ofiary. Być może Polska zdecydowała się wprowadzić politykę energetyczną, która zagraża bezpieczeństwu całej Europy Środkowej i narusza prawodawstwo określone przez Brukselę? Nie, to Niemcy. Być może od lat nie spełnia kryteriów z Maastricht i w 2018 roku pobije rekord zadłużenia, najwyższego w UE? -Nie, tym razem to my Francja - dodaje.

Niejaki Frans Timmermans z Komisji Europejskiej odpowiedzialny za "polską sprawę  w KE", jest mianowany, a nie wybrany. Chociaż jest byłym posłem do Parlamentu Europejskiego, jego partia jest popierana tylko przez kilka procent wyborców w Holandii. Ma jednak tam w Brukseli mocne wsparcie i chyba gwarancje nietykalności. Tym gwarantem jest Pan Tusk. Przecież to on w razie udanego "puczu" byłby "tym właściwym" do objęcia teki Premiera w Polsce. Czy tacy ludzie, takie miernoty mają nas straszyć i pouczać?  Każdy to wszystko osądzi w swoim sumieniu. Aby to zrobić, dobrze byłoby mieć na uwadze te wszystkie fakty. Na szczęście jest w Polsce zdecydowana większość tych trzeźwo myślących, która nie dopuści szybko do władzy tej kasty nadludzi. Nie chciejmy na siłę być wielkimi Europejczykami bo nigdy nimi tak naprawdę nie będziemy. Pomagajmy ludziom tam gdzie pomagać trzeba. Nie podcinajmy swoich chrześcijańskich korzeni, bo upadek będzie bardzo bolesny. Szanujmy Polskę tak jak inne nacje szanują swoje Ojczyzny. Nie niszczmy własnego kraju własnymi rękami. Wielu z tego powodu tylko zaciera ręce. Nie bądźmy głupcami.

Pytany Alosza Awdiejew na okoliczność MŚ w piłce nożnej - czy Rosjanie są gościnni? odpowiada miej więcej tak: ci zwykli, normalni Rosjanie są bardzo gościnni. Ich gościnność kończy się natychmiast, gdy ktoś powie choćby jedno złe słowo o Rosji czy Putinie. Mają świadomość tego, że tak naprawdę nic nie znaczą, ale kraju obrażać nie pozwolą nikomu. Czy do tego jest potrzebny komentarz? Jak zachowują się niektórzy Polacy? Własną Ojczyznę i własny Rząd utopiliby w szambie. Własny kraj sprzedaliby za garść EURO lub stołek w Brukseli. To są głównie ci od tego wybitnego świątecznego spotu. Jest Nowy Rok. Czy to aby nie jest najwyższy już czas na opamiętanie się i to nas wszystkich? W przeciwnym razie znowu będzie okupacja, morderstwa, rabunki, gwałty i znowu narodowy zryw, wyzwolenie. Nie możliwe? Znowu ktoś powie "mądry Polak po szkodzie". Na koniec powiem jeszcze, że choćby nie wiem jak ktoś próbował zaklinać rzeczywistość to i tak Sylwester w dwójce zmiażdżył konkurencję i wcale nie trzeba tego powtarzać co kilka minut we wszystkich wiadomościach TVP. Jak ulał pasuje tutaj wiersz Jana Brzechwy "samochwała w kącie stała i wciąż tak opowiadała: zdolna jestem niesłychanie, najpiękniejsze mam ubranie...a ja jestem - Samochwała".   
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz