czwartek, 14 grudnia 2017

Nieco polityki na koniec roku...

Koniec roku się zbliża, to i trzeba coś skrobnąć o polityce. Tutaj każdego dnia dzieją się rzeczy bardzo ważne. Na naszym podwórku niemal wszystko idzie do przodu czyli w dobrym kierunku. PiS rządzi. Totalna opozycja tylko ujada. Jeszcze przynajmniej przez dwa lata tak zostanie. Jak będzie po kolejnych wyborach? Dzisiaj tego nikt nie może wiedzieć. Wyborcy zdecydują. Może zostanie tak jak jest a może to totalna opozycja dojdzie do władzy. Na tym chyba polega demokracja? Swoje uwagi przedstawię w skrócie odnosząc się do pewnych wydarzeń tak ważnych jak i śmiesznych.

⦁    Jestem niemal zdruzgotany informacją, że ponoć rodzina Państwa Szthurów opuści Polskę. Wielu ludzi może tego nie przeżyć.
⦁    Co się tyczy samopodpaleń czy samobójstw. Zdumiewające są opinie niektórych księży w tym temacie. Według księdza Pieronka to desperackie ale bohaterskie czyny. Większych głupot dawno nie słyszałem.
⦁    Totalna opozycja niepodległościowy, patriotyczny marsz nazywa – faszystowskim bo jakaś grupka szła z hasłem, które nie jest po linii jakiegoś pijaczka z Brukseli.
⦁    Pani Prezes Sądu Najwyższego zwalcza demokratycznie wybrany Rząd uczestnicząc w ulicznych zadymach. Dali bidulce świeczkę do ręki a że było ciemno no to ją zapaliła.
⦁    Lamentuje TVN, Gazeta Wyborcza. Kurczy się rynek niemieckich mediów w Polsce stąd ta histeria. Pora wracać do domu.
⦁    Komisja Europejska pozywa Polskę za odmowę przyjęcia uchodźców. Pozew wnoszą naturalnie „sami polacy”. Lewandowski, Boni, Tusk, no i Polka z krwi i kości Pani Róża von i coś tam... Polacy nie chcą żadnych uchodźców w kraju. Brawo PiS, macie pełne poparcie obywateli oczywiście Polskich.
⦁    Kasta sędziowska broni się rękami i nogami przed wprowadzeniem reform. Ciekawi mnie skąd u nich taka desperacja? Czyżby się czegoś obawiali? Uczciwy człowiek nie ma się czego obawiać.
⦁    Komisja Weryfikacyjna pokazuje niewyobrażalną dla normalnego śmiertelnika skalę patologi „czyszczycieli kamienic wraz z urzędnikami miast, sędziami i notariuszami".
⦁    Komisja ds. Amberd Gold obnaża totalną nieudolność rządów poprzedniej ekipy pod kierunkiem Pana Tuska.
⦁    Jakaś Pani uruchomiła zbiórkę pieniędzy dla Pana Kijowskiego ( ten od KOD ), żeby tylko nie opuszczał Polski. Co za wspaniała inicjatywa. Ludziska podobno wpłacają aż miło.
⦁    Mamy nowego Premiera. Poprzedni był znakomity. Mam nadzieję, że obecny będzie jeszcze lepszy. Skamlania totalnej opozycji nie ma co brać pod uwagę.
⦁    Kiedyś Moskwa a teraz Bruksela wie lepiej jak powinna wyglądać demokracja w Polsce, co dla nas jest lepsze, jak mamy żyć, w kogo wierzyć, które drzewa w lesie wycinać itd...

Jest tego jeszcze całe mnóstwo, ale już te przykłady pokazują, że musimy wspierać ten Rząd i ten kierunek ich działania. Ja oczekuję przez te dwa lata zdecydowanie większej reakcji wszelkich polskich służb odpowiedzialnych za porządek i nasze bezpieczeństwa. Zakłócanie porządku, tak okrutne obrażanie i poniżanie innego człowieka jak  chociażby ostatnio dziennikarkę, nawoływanie do awantur, rzucanie czymkolwiek do samochodu Prezydenta, wręcz zamachu stanu muszą spotkać się z bardzo, ale to z bardzo zdecydowaną reakcją. Ja na to czekam. Wtedy powiem, że żyję w bezpiecznym i praworządnym kraju. Jedynym miejscem na dokonywanie zmian jest URNA WYBORCZA! Rządzący mają tylko i wyłącznie dobrze rządzić a my mamy uczciwie pracować, płacić podatki a nie tylko narzekać i protestować. Jeżeli to spełnimy, to mamy prawo wymagać dobrego, skutecznego rządzenia. Na końcu wystawimy każdemu ocenę przy URNIE WYBORCZEJ a nie na ulicy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz