środa, 4 kwietnia 2018

Co tam panie w polityce...?

W polityce jak to w polityce, cały czas coś się dzieje.Wielki szum o ustawę IPN. Pewnie, że można się tam doszukać niedociągnięć czy nawet błędów, ale w założeniu była i jest konieczna. Naturalnie najmocniej krzyczą ci najbardziej uczciwi z Różą won, Sikorskim, Michnikiem czy Budką na czele. Co tam, że w Izraelskiej gazecie można przeczytać artykuł Pana Tyrmanda, który między innymi pisze tak: "dopiero niedawno światowe media zaczęły unikać określenia "polskie obozy śmierci". Przypomina, że po wojnie Polska przez pięć dziesięcioleci cierpiała po sowieckiej stronie żelaznej kurtyny, podczas gdy Niemcy dostali szansę na odbudowę swojego państwa. Publicysta podkreśla, że nieuprawnione są głosy niektórych przedstawicieli społeczności żydowskiej na Zachodzie o "rozpętaniu antysemityzmu" w Polsce. "Synagogi w Polsce nie potrzebują 24-godzinnej ochrony" . Czy to samo można powiedzieć o Berlinie, Kopenhadze, Malmoe czy Goeteborgu?

Jego zdaniem ataki na Rząd Polski trwają od początku jego kadencji. Przypomina Marsz Niepodległości z 11 listopada 2017 roku, który przez zagraniczne media został fałszywie pokazany jako "zbiór faszystów i nazistów". Publicysta przypomniał też rok 2015, kiedy "Polska wybrała pierwszy całkowicie konserwatywny (i nacjonalistyczny, populistyczny)" rząd Prawa i Sprawiedliwości. "Partia ta nie miała związków z komunistami i zepsutą postkomunistyczną oligarchią, która całkowicie zaspokojona przez Lecha Wałęsę wykorzystała przemiany po roku 1989 dla osobistych korzyści i ze szkodą dla narodu polskiego".

Co z tego wynika? 87% czytelników bardzo pozytywnie przyjmuje ten artykuł, 13% zaś nie. Kto jest w tych 13%? Czy to nie aby ten twardy elektorat antypolskiej PO? Powinno się ten felieton rozsyłać na cały świat.

Niedawne przemówienie Prezydenta USA Donalda Trampa w Polsce. Tyle pięknych i pozytywnych słów o Polsce chyba nikt w naszej historii wcześniej nie powiedział. 85% osób wypowiadających się w tym temacie bardzo dobrze oceniło to wystąpienie. 15% naturalnie źle. Kto jest w tych 15%?  

Jesteśmy świadkami  bezpardonowej walki polskiej pseudo-opozycji przy udziale brukselskich elit w obronie praworządności w Polsce. W Polsce działa kilkadziesiąt stowarzyszeń walczących z bezprawiem w sądach i prokuraturze. Skąd taka liczba i co ona pokazuje? Czy to świadczy o znakomitej pracy Sądów i Prokuratury? Oprawcy Stanu Wojennego praktycznie bez kar. Generała Papałę zabił ponoć złodziej samochodów. Pan Lepper sam się powiesił. Niewinni ludzie wsadzani do więzień i wypuszczani po 18 latach. Kilkudziesięciu oprawców dziewczyny ze Szczucina chodziło sobie bezkarnie. Pani Brzeska sama wywiozła się do lasu i podpaliła, sędziowie TK uczestniczą w marszach, szkolą opozycję jak obalić demokratycznie wybrany Rząd. Można by tak bez końca. Nikt – ani rządzący, ani opozycja – nie ma tak naprawdę odwagi na gruntowną reformę wymiaru sprawiedliwości, bo bezwzględnie wiązałaby się ona z koniecznością zmiany konstytucji, odebraniem grupowych przywilejów kaście sędziów oraz prokuratorów i poddaniem ich społecznej kontroli. To oczywiście wywołałoby opór, którego nie jest w stanie przełamać wiecznie zwaśniona klasa polityczna, składająca się z wiernych (i bezmyślnych) żołnierzy poszczególnych partyjnych wodzów.

Oglądałem ostatnio archiwalny materiał filmowy z obrad w Magdalence. Pierwsze co mi przyszło do głowy to pytanie, kto był większym zdrajcą polskiego narodu? Czy te komuchy, czy te oszołomy wznoszące toast na cześć tych komuchów. Jak po takim materiale uczciwy człowiek może jeszcze mieć wątpliwości? Kiedy ta "polska opozycja" przestanie negować i opluwać własny kraj. O zmianie poglądów nawet nie wspominam, bo to akurat jest niemożliwe. Musieliby wykasować ze swoich telewizorów TVN i odstawić na bok obowiązkową lekturę Gazety Wyborczej. Jak można dojść do nawet niewielkiej normalności, kiedy 98% kapitału mediów jest w rękach zagranicznych (głównie niemieckich). Dopóki to się nie zmieni, dopóty będziemy karmieni tych chłamem. Żadnemu obcemu mocarstwu nie było, nie jest i nigdy nie będzie na rękę chwalić obcy Kraj. Będą nam prać mózgi, dopóki wreszcie ktoś nie zrobi z tym porządku. 

Onet – polski portal internetowy założony w 1996 przez spółkę Optimus, od 2012 kontrolowany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska; największy polski portal internetowy. Orange Polska SA 13 lutego 2014 sfinalizowała sprzedaż portalu, wartość transakcji wyniosła 383 mln zł. WP sprzedano grupie o2 i funduszowi private equity Innova Capital.

Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi – portalu internetowego – odbyła się 11 lutego 2000 roku. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm")[2]. Portal jest prowadzony przez Grupę Interia.pl Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska[3].

TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN, dawniej należącej do grupy medialnej ITI, następnie zaś do Scripps Networks Interactive[2], a obecnie do Discovery[3]. Discovery, oficjalnie Discovery, Inc., do 6 marca 2018 Discovery Communications, Inc., też Discovery Communications) – jeden z największych nadawców programów edukacyjnych i dokumentalnych. Jego siedziba znajduje się w Silver Spring w amerykańskim stanie Maryland.

Aktualnie „Gazeta Krakowska” jest najpopularniejszą gazetą regionalną Małopolski, która codziennie ukazuje się w 4 wariacjach („Gazeta Tarnowska”, „Gazeta Podhalańska”, „Gazeta Nowosądecka”, „Gazeta Gorlicka”. W każdy piątek ukazuje się 7 tygodników lokalnych, które dołączone są do macierzystego tytułu[4]. Obecnie (2018) wydawcą jest Polska Press Oddział w Krakowie. Grupa Wydawnicza Polskapresse) – polska grupa wydawnicza wchodząca w skład niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau, itd,itd...Jak dołożyć do tego jeszcze naszą ponoć "polską opozycję", która wyprzedza wręcz te obce agentury w szkalowaniu i niszczeniu własnego narodu, to czego możemy się spodziewać? Czy oni nie zdają sobie sprawy, że nawet jeśli wygrają wybory, to opozycja i tak pozostanie bardzo mocna. Co zrobią, gdy ta opozycja będzie się tak zachowywać jak obecna? Dokąd to zaprowadzi nasz Kraj? 

Niech za komentarz posłużą słowa Pana Posła Kukiza: "- Mieliście, zdrajcy i kapusie z PO, osiem lat, aby wprowadzić takie zmiany ustrojowe, które uniemożliwiłby autorytarne metody sprawowania władzy. Mieliście osiem lat, żeby np. stworzyć ustawę o obligatoryjnym referendum dla władz, która to instytucja uniemożliwiłaby PiS-owi władzę absolutną. Ale wam pasował taki system! Bo wierzyliście, że ten "święty Grall", ta bolszewicka Konstytucja z 1997, która zwycięskiej partii daje władzę bezgraniczną, będzie na wieki należeć do Was. Że na wieki rządzić będziecie. Nie robiąc nic w kwestii zmiany ustroju, zajechaliście siebie i nas - obywateli - kontynuował lider Kukiz'15.
Na koniec pouczył polityków PO. - Kapusie platformiane. Hańba Wam! Sprawy polskie załatwia się w Polsce - zaznaczył. Zaproponował im też alternatywę. - A skoro nie potraficie - won z Polski. Postarajcie się o azyl polityczny, status uchodźcy czy co tam chcecie i zostańcie w tej Brukseli czy Strasburgu - napisał.
- Mieliście, uchole, osiem lat na zmianę ustroju. Więc teraz nie płaczcie - podsumował.
Źródło: Facebook/WP

Gdybym był "osłem", to wierzyłbym, że Platforma chce dobra Polski, ale jestem człowiekiem myślącym i posiadającym własny rozum, z którego potrafię korzystać.  Tylko ci, co mogą czerpać korzyści, od tej partii, będą na nich głosować. Normalni ludzie, wybiorą taką, która potrafi nie tylko brać, poniżać i traktować społeczeństwo jak niewolników, ale również się z narodem dzielić.


 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza